انجمن فناوری اطلاعات بیتکوم (Bitkom) 64 درصد از آلمانی‌ها بیتکوین را می‌شناسند دانشگاه شریف آزمایشگاه بلاکچین ایران اتریوم بیتکوین

انجمن فناوری اطلاعات بیتکوم (Bitkom) : 64 درصد از آلمانی‌ها بیتکوین را می‌شناسند

مترجم: علی غائب

 

 

بنا بر یک نظرسنجی که 15 فوریه توسط انجمن فدرال فناوری اطلاعات آلمان منتشر شد، ارتباطات مخابراتی و رسانه جدید (Bitkom)  دریافت که تقریباً دو سوم آلمانی‌ها بیتکوین را می‌شناسند.

بیتکوم گزارش می‌دهد، آگاهی از محبوب‌ترین ارز رمزنگاری شده از سال 2016 که 36 درصد شهروندان آلمانی با بیتکوین آشنا بودند دوبرابر و از سال 2013 چهار برابر شده است.

براساس نظرسنجی سال جاری، 4 درصد از 1009 پاسخ دهنده، بیتکوین خود را دارند، 19 درصد گفته‌اند که به فکر خرید بیتکوین هستند و 72 درصد اظهار داشتند که علاقه‌ای به ارز دیجیتال ندارند.

برنارد روهلدر(Bernhard Rohleder) مدیر عامل شرکت بیتکوم از اهمیت اقتصادی ارز رمزنگاری شده و بلاکچین چنین می‌گوید:

بیتکوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده نمونه خوبی هستند از اینکه چگونه عصر دیجیتال می‌تواند دنیای مالی را تغییر دهد. اما این موضوع بیشتر از آنکه درباره واحد پول شخصی صادق باشد، درباره فناوری زیربنایی بلاکچین صادق است. فناوری که که بر کل اقتصاد اثر خواهد گذاشت.

با توجه به گزارش بیتکوم، دو دلیل اصلیِ علاقه‌مند نبودنِ 72 درصد از آلمانی‌ها به بیتکوین، نوسانات بالای قیمت و نبود دانش کافی برای استفاده عملی از بیتکوین است.

روز دوشنبه، 12 فوریه، مقامات نظارتی اروپا، به مصرف کنندگان هشدار دادند که ارزهای رمزنگاری شده، دارایی‌های با ریسک بالا هستند که «علائم واضحی از حباب قیمت گذاری» را نشان می‌دهند.

در مقایسه با برخی کشورها، شناخت از ارزهای رمز نگاری شده در آلمان بسیار بالا است. بر اساس یک نظرسنجی در 13 ژانویه، بیش از 56 درصد از روس‌ها در مورد بیتکوین شنیده‌اند. در ماه اوت 2017، چارلز زو (Charles Xue)، یک سرمایه‌گذار میلیاردر چینی-آمریکایی، بیان کرد که اکثریت قریب به اتفاق مردم چین، یعنی حدود 70 الی 80 درصد از آنها، چیزی از بیتکوین نشنیده‌اند.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *