کاربرد بلاکچین در کمک‌های بین‌المللی

مترجم: علی غائب

وزارت امور خارجه دانمارک یک گزارش جدید منتشر کرده است که به بررسی چگونگی استفاده از بلاکچین در توزیع کمک‌های بین‌المللی می‌پردازد.
این مطالعه که با همراهی استارتاپ‌های بلاکچینی Conify و Sustania انجام گرفته است، در جستجوی کشف راه‌هایی با استفاده از فناوری بلاکچین است که می‌تواند به مناطق فقیرنشین کمک کند. نواحی‌ای که از سوی تعدادی از سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد مورد توجه قرار گرفته است و در ابتدای سال گذشته میلادی در یک برنامه آزمایشی، از اتریوم به عنوان وسیله‌ای برای ارائه کمک به هزاران پناهنده استفاده شده است.
در میان این پیشنهادات، استفاده از بلاکچین به عنوان وسیله‌ای برای ارسال کمک از طرف شهروندان دانمارک به افرادی که به طور مستقیم نیاز به کمک دارند، به چشم می‌خورد. این گزارش نشان می‌دهد که دانمارک باید اولین کشور کمک کننده برای انتقال کمک‌های بین‌المللی با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده باشد.
مزایای احتمالی این کار عمدتا بر حذف واسطه‌های مالی ار روند کار متمرکز است. اهداکنندگان کمک‌ها به جای سرمایه‌گذاری در سیستم مالی سنتی، به طور بالقوه می‌توانند ارز رمزنگاری را به دولت یا گروه خارجی که کمک مالی را دریافت می‌کنند، ارسال کنند.
وزیر همکاری‌های توسعه‌ای دانمارک در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «فرصت‌های بزرگی در ایجاد توسعه تکنولوژیک در همکاری‌های توسعه وجود ندارد. استفاده از بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده صرفاً برخی از فناوری‌هایی است که می‌تواند ابزار جدیدی را در جعبه ابزار همکاری توسعه در اختیار ما قرار دهند.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *