چگونه ICO خود را اجرا کنید آزمایشگاه بلاکچین ایران دانشگاه شریف تامین مالی بلاکچین

چگونه ICO خود را اجرا کنید _ قسمت دوم

مترجم: احمد رجعتی

قانون/ تنظیم مقررات

هنگامی که فناوری خود را بررسی کردید و ممیزی‌های امنیتی خود را انجام دادید، قدم بعدی قانون و تنظیم مقررات است. هر کشوری ممکن است قوانین و مقررات خاص خودش را داشته باشد. مسئله این است که ممکن است برای فروش توکن‌هایی که به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده‌اند، در برخی کشورها با جریمه قابل توجهی مواجه شوید.

برای رفع مشکل، دو مسیر معمول وجود دارد. بعضی می‌خواهند یک توکن را به گونه‌ای ایجاد کنند که نتوان آن را به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفت، در حالی که بقیه فرض می‌کنند که مقررات اعمال می‌شود و شروع به کار می‌کنند و زمانی که نیاز باشد از چیزی پیروی کنند، آماده‌اند که خود را وفق دهند.

آلن کوهن (Alan Cohn)، همکار Steptoe & Johnson LLP’s Blockchain and Digital Currency  و عضو Blockchain Alliance  توضیح می‌دهد: «بهتر است که این ابزارافزایش سرمایه به جای ICO، صرفا انتشار توکن نام بگیرد، زیرا این امر به سرمایه گذاران بالقوه کمک می‌کند که بدانند این افزایش سرمایه یک IPO نیست. حفاظت از مصرف کننده و سرمایه گذار با افشای دقیق اطلاعات آغاز می‌شود.»

کوهن توضیح می‌دهد که صرف نظر از این که رویکرد ایجاد توکن چگونه است، مهم است که مسئولیت‌ها و اطلاعات دقیقی را برای سرمایه گذاران افشا کنیم.

کِیدی کرینگتون (Keidi Carrington)، بازرس سابق SEC برای مشاوران سرمایه گذاری، صندوق‌های تامین مالی، شرکت‌های بیمه و یا هر کسی که اوراق بهادار به بازار خرده فروشی ارائه داده، گفت: «SEC نمی‌خواهد ICOها را یک به یک بررسی کند، بلکه تنها مواردی را بررسی می‌کنند که از نظر آنها مشکوک به کلاهبرداری باشد.»

رفتار با حسن نیت، شفافیت کامل و افشای اطلاعات، کلید اصلی یک ICO قدرتمند است. البته تا زمانی که مقرراتی در این زمینه ایجاد نشود، هیچ راهی برای اطمینان 100٪ وجود ندارد. اما اگر از چیزی که کلاهبرداری به نظر می‌رسد دوری کنید، به نظر می‌رسد شانس با شما باشد.

در حالی که گزینه محبوب برای بسیاری از شرکت‌هایی که ICO را انجام می‌دهند، این است که توکن‌ها را طوری طراحی کنند که نتوان آنها را به عناون اوراق بهادار در نظر گرفت، خانم کارینگتون (Carrington)، از Minerva رویکرد جدیدی دارد: «Minerva با فرض اینکه توکن آنها جزو اوراق بهادار باشد قصد دارد با استفاده از یک برگه عرضه خصوصی سهام تحت مقررات D 506C، برای سرمایه گذاران معتبر، شهروندان آمریکایی را نیز به جمع خریداران توکن اضافه کند. این بدان معنی است که آنها برای هر سرمایه گذار ایالات متحده برای انجام وضعیت اعتباربخشی خود اقدام به انجام KYC خواهند کرد. این همان معافیت قانونی است که توسط سایت‌های سرمایه گذاری عمومی محبوبی مانند Angellist مورد استفاده قرار می‌گیرد.»

منبع: forbes

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *