چگونه ارز آیوتا IOTA را خریداری کنیم تنگل نسل جدید بلاکچین آزمایشگاه بلاکچین ایران استخراج بیتکوین ارزرمزنگاری شده خریدبیتکوین

چگونه ارز آیوتا را خریداری کنیم (تنگل نسل جدید بلاکچین) – قسمت اول

مترجم: مریم لطانی

آیوتا (IOTA) چیست؟

نام آیوتا از اینترنت اشیا گرفته شده است. انتظار می‌رود که در دهه آینده بیش از 50 میلیارد وسیله به اینترنت متصل شوند. این در حالیست که آیوتا انتقال تراکنش‌های خرد بین این وسایل را فراهم می‌سازد.هدف از ایجاد آیوتا این است که این وسایل بتوانند با پرداخت‌های خرد از طریق بازار آزاد از منابع تکنیکال استفاده کنند و نیازی به پرداخت کارمزد نداشته باشند.

تنگل (Tangle دفترکل اشیاء برای آیوتا

استفاده از دفترکل اشیاء و پرداخت بدون کارمزد روی زیرساخت آیوتا برای همه جالب توجه است. آیوتا دفترکل نوآورانه تنگل را ارئه کرده است که مقیاس پذیر و سبک بوده و می‌تواند مقدار دقیق منابع مورد نیاز اجرای تراکنش را بدون نیاز به کارمزد منتقل کند. تنگل، یک دفترکل فاقد بلوک و توزیع شده است که مانند یک شبکه نقطه به نقطه غیرمتمرکز و خودکار کار می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید اوراق سفید آیوتا (IOTA Whitepaper) را مطالعه کنید.

تراکنش‌های بدون کارمزد، انتقال امن اطلاعات و اجاره وسایل متصل

نقطه قوت آیوتا این است که اجازه می‌دهد تراکنش‌های خرد بدون اصطکاک (frictionless) اجرایی شوند و چون کارمزدی وجود ندارد، انتقال‌های پولی کوچک به طور غیرعادی گران نخواهد شد. این در واقع هدف نهایی انتقال پول است که مسیرهای جدیدی را در کسب و کار باز می‌کند.

با استفاده از دفترکل تنگل، آیوتا امکان انتقال اطلاعات در یک مسیر امن را فراهم می‌کند. زیرا اطلاعاتی که از طریق تنگل منتقل می‌شوند، تنها بین وسایل شناسایی شده در سیستم به اشتراک گذاشته می‌شود، لذا امنیت آن محفوظ بوده و قابل استخراج نخواهد بود.

از دیگر مزایای استفاده از آیوتا کاربرد آن در دولت الکترونیک می‌باشد که نمونه بارز آن در سیستم‌های رای گیری است. برخلاف برگه‌های رای معمولی که می‌توانند مورد دخل و تصرف قرار بگیرند، استفاده از سیستم رای گیری الکترونیکی از طریق دفترکل تنگل، مسیر دقیقی برای ثبت و شمارش آرا خواهد بود.

ازدیگر مسائل کلان که افراد در سراسر دنیا با آن درگیرند، امکان ارسال امن پیام‌ها می‌باشد.سیستم پیام رسان ماسک‌دار (Masked messaging) بر روی یکی از ماژول‌های هسته آیوتا، امکان تبادل اطلاعات را از طریق یک روش معتبر و رمزنگاری شده فراهم می‌کند.

سرویس انقلابی دیگری که آیوتا فراهم می‌کند، قابلیت سودآوری است که از طریق چیپ موجود در آن می‌توان تقریباً همه‌چیز را اجاره کرد. به عنوان مثال، لوازم، ابزار،هواپیماهای بدون سرنشین، فضای کامپیوتر، قدرت محاسباتی و پهنای باند وای فای می‌تواند به دیگران اجاره داده شود. و افراد می‌توانند از وسایلی که به شبکه متصل هستند و در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، کسب درآمد کنند.

با این ایده‌های انقلابی، آیوتا دیگر یک ارز رمز نگاری شده صرف نیست زیرا یک راه حل کامل برای اجرای تراکنش‌های ریز بین وسایل متصل به شبکه و بدون پرداخت هزینه فراهم می‌کند.

منبع: 99bitcoins

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *