استفاده بانک‌های فیلیپین از پلتفرم‌های پرداخت مبتنی بر بلاکچینِ Visa دانشگاه شریف خرید و فروش بیتکوین آزمایشگاه بلاکچین ایران اتریوم

استفاده بانک‌های فیلیپین از پلتفرم‌های پرداخت مبتنی بر بلاکچینِ Visa

مترجم:  هاجر سیر

گزارشات حاکی از آن است که پنج بانک فیلیپینی به سمت استفاده از پلتفرم پرداخت مبتنی بر بلاکچینِ ویزا (Visa) می‌روند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فیلیپین، بانک اتحادیه فیلیپین (UnionBank) به چهار بانک غیرمشهور محلی که به دنبال تقویت بهره‌وری فرآیندهای پرداختشان هستند، کمک می‌کند تا یک پلتفرم محلی براساس بهترین سیستم اتصال B2B ویزا ایجاد کنند. در ادامه این گزارش آمده، UnionBank اولین بانک در فیلیپین است که از اتصال B2B استفاده می‌کند.

به گفته هنری روهل آگودا (Henry Rhoel Aguda)، معاون ارشد اجرایی و مدیر ارشد فناوری UnionBank، آنان درحال همکاری برای ایجاد پلتفرم بلاکچین برای استفاده بانک‌های محلی هستند.

در ادامه آگودا اشاره می‌کند که احتمالا در آینده بانک‌های بیشتری در برنامه قرار می‌گیرند. «می‌خواهیم تعداد بانک‌ها را از چهار بانک فعلی به هر تعداد بانکی که قدرت پیشتیبانی از آن‌ها را داشته باشیم، افزایش دهیم».

ویزا، به عنوان غول کارت‌های اعتباری، یک فاز آزمایشی از سیستم پرداخت‌ B2B مبتنی بر بلاکچین راه‌اندازی کرده که توسط استارتاپ chain در نوامبر 2017 ایجاد شده است. اتصال B2B به منظور تسهیل در پرداخت‌های مرزی از طریق امکان پرداخت مستقیم بین موسسات، طراحی شده و واسط را حذف می‌کند. قرار است این پروژه به‌صورت تجاری در اواسط سال آینده راه‌اندازی ‌شود.

همچنین بانک بازرگانی ایالات متحده آمریکا، بانک Shinhan کره جنوبی و بانک یونایتد اورسیز (United Overseas Bank) سنگاپور، با سرویس ویزا در پروژه B2B همکاری می‌کنند.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *