وزارت برنامه‌ریزی برزیل، بلاک‌چین را در حوزه‌ی تشخیص هویت به کار می‌گیرد

مترجم: مریم معصومی راد

 

وزارت برنامه‌ریزی، بودجه‌بندی و مدیریت برزیل، در همراهی با شرکت مایکروسافت و استارتاپ ConsenSys در حال اجرای یک طرح آزمایشی تشخیص هویت با استفاده از بلاک‌چین هستند.

این پروژه که تحت عنوان uPort توسط ConsenSys طراحی شده است، بر اتریوم مبتنی است و امکان دسترسی و کنترل داده‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند- این استارتاپ در حال آزمودن فناوری بلاک‌چین در زمینه‌ی قانونی بودن اوراق تشخیص هویت اشخاص است.

آدریان مدیروس ملو (Adriane Medeiros Melo)، مدیر فناوری اطلاعات این وزارتخانه، پروژه‌ی آزمایشی مذکور را راهکاری برای کمک به آزمودن پتانسیل فناوری بلاک‌چین و ایجاد مدل اعتماد جدیدی میان دولت و جامعه عنوان کرده است.

مأموریت وزارت برنامه‌ریزی برزیل که در سال 1962 تشکیل شد، هماهنگی مدیریت سیاست‌ها و بودجه‌ی دولتی است. بنابراین، بلاک‌چین می‌تواند فعالیت‌های این وزارتخانه در زمینه‌ی ثبت ونگهداری اطلاعات موسسات متعدد را تسهیل کند.

در هفته‌های گذشته، ادارات دولتی بسیاری مانند وزارت امنیت داخلی آمریکا و وزارت نوآوری انگلستان، پروژه‌های مشابهی را در راستای توسعه‌ی داخلی بلاک‌چین تعریف کرده‌اند.

منبع: coindesk

1 پاسخ
  1. Soudabeh
    Soudabeh می گوید:

    سلام میخواستم بدون موضوع بلاک چین برای پایان نامه ارشد چطوره و اینکه در چه حوزه ای از بلاک چین باشه که زیاد سخت نشه ؟ و اینکه پایان نامه هایی فارسی در مورد بلاک چین کجا میتونم پیدا کنم اطلاعاتی دارید ؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *