نخست وزیر اسراییل بیت کوین می‌تواند جایگزین بانک‌ها شود آزکایشگاه بلاکچین ایران دانشگاه شریف استخراج بیتکوین خرید و فروش بیت کوین

نخست وزیر اسراییل: بیت کوین می‌تواند جایگزین بانک‌ها شود

مترجم: علی غائب

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، در یک ویدیو که به تازگی منتشر شده ادعا کرده که بانک‌های سنتی در نهایت منسوخ خواهند شد و می‌توانند با بیت کوین جایگزین شوند. او ادعای خود را براساس ماهیت بی‌نیاز از اعتماد (trustless) فناوری بلاکچین و رشد پایدار و قابل توجه بیت کوین در سال جاری عنوان کرد.

در این ویدئو نتانیاهو با اطمینان بیان کرد که بانک‌ها در نهایت از بین می‌روند و جایگزین خواهند شد. اما این که چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد و پس از آن چه باقی می‌ماند، در آینده معلوم خواهد شد:

«آیا بانک‌ها در نهایت ناپدید خواهند شد؟ بله. پاسخ بله است. این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد؟ و آیا ما باید این کار را از طریق بیت کوین انجام دهیم؟ این علامت سؤال است.»

رئیس دولت اسرائیل همچنین درباره نقش بانک‌ها صحبت کرد و توضیح داد که بانک‌ها به منظور ایجاد اطمینان و اعتبار از معاملات بین طرفین ایجاد شدند و فعالیت آنها نیز بنا بر همین ضرورت ادامه یافت. بانک‌ها، به جز دولت‌ها، همچنان به کنترل هزینه‌های مصرف پول ادامه می‌دهند و از این کنترل به نفع طرفین معامله استفاده می‌کنند.

بلاکچین، فناوری زیربنایی ارزهای رمزنگاری شده، باعث می‌شود که مردم به طور مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. فناوری غیرمتمرکز خود تضمین می‌کند که معاملات بین افراد معتبر و مطمئن هستند بدون آنکه به هیچ مرجع متمرکزی نیاز باشد.

نتانیاهو بر اهمیت بیت کوین بسیار تأیید کرد: «حقیقت این است که بیت کوین روند حرکتی به سمت بالا دارد.»

با این حال، وی همچنین در توانایی بیت کوین برای ادامه رشد در چنین نرخ شگفت‌آوری،  ابراز تردید کرد: «چیزی شبیه این تا به حال رخ نداده است، که این میزان افزایش را به یکباره تجربه کند، رخ دادن این موضوع نمی‌تواند دائمی باشد.»

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *