مقایسه‌ی اتریوم و اتریوم کلاسیک- قسمت هفتم: مشکلات اتریوم کلاسیک

مترجم: احمد رجعتی

افرادی که با Hard Fork مخالف بودند تصمیم گرفتند با زنجیره‌ی اصلی که آن را Ethereum Classic می‌نامیدند، باقی بمانند. در حال حاضر هر اتریوم کلاسیک برابر با 11.92 دلار ارزش دارد و بین گران‌ترین ارزهای رمزنگاری شده در رتبه‌ی پنجم در جهان قرار دارد.

بنابراین زمانی که تمام بازیگران مهم اتریوم، از جمله بنیانگذاران آن یعنی ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) و گاوین وود (Gavin Wood)، به زنجیره‌ی جدید نقل مکان کردند، چرا عده‌ای با زنجیره‌ی قدیمی باقی ماندند؟ پاسخ کمی فلسفی است. هنگامی که اتریوم و ارز رمزنگاری‌شده معرفی شدند، یکی از مهمترین مزیت‌های آنها مقاومت در برابر اختلالات مالی بود. دلیل ویژگی تغییر ناپذیر بودن بلاک‌چین نیز این بود که می‌خواستند سیستم را در مقابل دستکاری توسط افراد مقاوم سازند.

به همین دلیل، برای بسیاری از هواداران Hard Fork، اتریوم کلاسیک نمونه‌ای از عدم مسئولیت‌پذیری است، اگر شما قصد دارید کل زنجیره را با هک تغییر دهید، این بدین معنی است که هدف اولیه‌ی اتریوم به طور کامل زیر سوال می‌رود. زیرا ثابت می‌شود که افراد می‌توانند بر بلاک‌چین تاثیر بگذارند و آن را تغییر دهند. و این گونه شد که بسیاری از «آرمان گرایان رمزنگاری» با آن مخالفت کردند. در صف طرفداران اتریوم کلاسیک، نام برخی افراد بسیار معروف مانند بری سیلبِرت (Barry Silbert)، مدیرعامل Grayscale به چشم می‌خورد.

اگرچه به این ترتیب همه چیز خوب به نظر می‌رسد، اما اتریوم کلاسیک مشکلاتی دارد که به سادگی نمی‌تواند نادیده گرفته شود.

مشکل اصلی ETC  عدم وجود Backward Compatibility در Hard Fork  اتریوم است. همه‌ی وزنه‌های سنگین جامعه‌ی اتریوم به زنجیره‌ی جدید منتقل شده‌اند و این به این معنی است که هر کسی که در اتریوم کلاسیک باقی مانده است، قادر به دسترسی به هیچ یک از به روز رسانی‌های اتریوم نیست. یک مثال خوب این مورد، حرکت اتریوم از Proof Of Work  به Proof of Stake  است. اتریوم کلاسیک قادر نخواهد بود این مورد را اجرا کند، زیرا نرم افزار آنها اجازه‌ی استفاده از به روزرسانی را نمی‌دهد.

منبع: blockgeeks

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *