مقامات رسمی کره‌ منع مبادله ارز رمزنگاری شده هنوز نهایی نشده است آزمایشگاه بلاکچین ایران بیتکوین ارز رمز نگاری شده استخراج بیتکوین

مقامات رسمی کره‌: منع مبادله ارز رمزنگاری شده هنوز نهایی نشده است

مترجم: علی غائب

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی به تازگی اعلام کرد که برنامه‌ ممنوعیت معاملات ارزهای رمزنگاری شده از طریق پلتفرم‌های معاملاتی در این کشور هنوز قطعی نشده است.

همچنین اعلام شده که وزارت دادگستری کره جنوبی قوانینی را تنظیم می‌کند که  پلتفرم‌های معاملاتی را به طور عمده تعطیل و بدین ترتیب مبادلات ارزهای رمزنگاری شده را متوقف خواهد کرد. پس از آن، رویترز گزارش داد که وزارت دادگستری اعلام کرده است که پیش نویس لایحه‌ به زودی انتشار خواهد یافت.

سه روز بعد رویترز به نقل از سخنگوی دفتر ریاست جمهوری اعلام کرد: «نظر وزارت دادگستری در رابطه با تعطیلی مبادلات ارز رمز نگاری شده، یکی از اقداماتی است که توسط وزارت دادگستری انجام شده است، اما این معیار هنوز نهایی نشده است.»

علاوه بر این، حتی اگر تصویب شود، بعید است که این قانون در آینده به زودی به اجرا درآید. در مقاله‌‌های قبلی نیز آمده است: قانون برای ممنوعیت صادرات سکه مجازی مستلزم کسب رأی اکثریت از مجموع 297 عضو مجلس ملی است که این فرآیند ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد.

با این حال، ترس از محکوم شدن به قوت خود باقی می‌ماند، زیرا دولت کره‌ حق خود را برای جلوگیری از آنچه که براساس حدس و گمان در بازار ارزهای رمزنگاری می‌بیند، محفوظ می‌دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در جریان تشدید حرکت در برابر مبادلات بیتکوین در کره، طی روزهای گذشته مقامات پلیس و مقامات مالیاتی، Bithumb و Coinone را مورد حمله قرار دادند. کارکنان پلتفرم‌های معاملاتی گزارش دادند که مقامات امنیتی از دفاتر کار آنها بازدید کرده‌اند و در رابطه با فرار مالیاتی از آنها تحقیقاتی انجام داده‌اند.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *