ایجاد مشکل برای کاربران بینانس توسط هک احتمالیِ ابزارهای توسعه‌دهندگان طرف سوم دانشگاه شریف اتریوم آزمایشگاه بلاکچین ایران ارزهای رمزنگاری شده

ایجاد مشکل برای کاربران بینانس توسط هک احتمالیِ ابزارهای توسعه‌دهندگان طرف سوم

مترجم: فرید زاد چابکی

کاربران بینانس، پلتفرم معاملاتی شماره یک ارزهای رمزنگاری شده براساس حجم مبادلات، 7 مارس در سایت Reddit فعالیت‌های مشکوکی را در حساب‌هایشان گزارش داده‌اند که به وضوح ریشه در هک شدن آن دارد.

بینانس اعلام کرده این مشکل به خاطر ابزارهای توسعه‌دهندگان طرف سوم بوده و هیچ مدرکی که نشان دهد پلتفرم خودشان این سازوکار غیرمعمول را انجام داده، وجود ندارد. تنها کاربرانی که کلیدهای API شان را در حسابشان وارد کرده‌اند، دچار مشکل شده‌اند.

ابتدا Shashankkgg کاربر reddit، در ذیل صفحه بینانس در reddit پستی ارسال کرد که همه آلتکوین هایش به نرخ بازار فروخته شده است.

کاربری دیگری نوشته بود «موجودی حسابم 25 درصد کم شد، من الان فقط VIA دارم و سه تا از سکه هایم تماما فروخته شده. یکی از آنها را مجددا خریدم تا بتوانم دوباره بفروشمش».

بینانس طبق یک پست خبری در Reddit ، اظهار داشت که به دنبال گزارشات کاربران، در حال تحقیق روی «مشکل پیش آمده برای سرمایه کاربران» است.

درحالی‌که بینانس در حال تحقیق در مورد مشکل است، آنها امکان برداشت از سایتشان را تعلیق کرده‌اند.

مدیران صفحه CryptoCurrency در سایت  Reddit به مبادله‌گرانی که از ابزار مدیریت پورتفولیو یا بات‌های مبادله ناشناس (طرف سوم) استفاده کرده‌اند، توصیه می‌کنند که از کلیدهای API بینانس استفاده کنند. زیرا آنها باعث از کار افتادن حساب شما در بینانس یا ابزارهای آن، از کار افتادن دسترسی به API مبادله در بینانس و یا بازنشانی کلیدهای API می‌شوند.

به روز رسانی خبر: بینانس مبادلات غیرمعمول انجام شده را به حالت اول برمی‌گرداند و در میان بهت همگان نسبت به هک شدن، به مبالات ادامه می‌دهد.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *