مراقبت‌‌های بهداشتی بلاک‌‌چین  Promise Sees CDC بر روی برنامه‌‌های اختصاصی کار می‌‌کند

مترجم:علی غائب

 

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌‌ها (CDC) ایالات متحده به دنبال استفاده از فناوری بلاک‌‌چین برای مقابله با چالش مدیریت داده‌‌ها است.

جیم نصر (Jim Nasr)، مدیرکل مرکز نظارت، اپیدمیولوژی و خدمات آزمایشگاهی، گفته است که بلاک‌‌چین برای سازماندهی اطلاعات مرتبط با بهداشت و سلامتی مناسب است. وی گفت: «سلامت عمومی و بلاک‌‌چین واقعا متعلق به یکدیگر هستند.»

نصر همراه با یک تیم اختصاصی چن ماه در مورد موارد احتمالی استفاده از بلاک‌‌چین در زمینه‌ی نظارت بر بیماری CDC تحقیق کرده‌‌اند و قصد دارند تا سال بعد، برنامه‌‌های کاربردی در این زمینه گسترش دهند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که به کار گیری بلاک‌چین در زمینه‌ی مراقبت‌های بهداشتی برای ارگان‌‌های دولتی در سراسر جهان، از چین تا استونی، منافع بسیاری به ارمغان می‌‌آورد.

در گذشته، حتی در چین نیز Alibaba نیز با همکاری مقامات محلی برای تأمین داده‌‌ها از طریق تأیید Ali Health وارد شده است.

در عین حال استونی نیز به خاطر رویکردش در مورد امنیت داده‌‌های بهداشتی با استفاده از بلاک‌‌چین شناخته شده است.

نصر می‌‌گوید انتقال داده‌‌های متقابل موسسات مشابه، یک پیش‌‌بینی کلیدی برای CDC است که به حل مسئله‌ی فناوری اطلاعات به عنوان یک «چالش مدیریت اطلاعات به شدت پیچیده» کمک می‌‌کند. او افزود: «انتقال اطلاعات به شیوه‌‌ای امن، سازگار و شفاف که در اسرع وقت امکان پذیر است، یک بخش کلیدی از مدل کسب و کار است.»

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *