مدیرعامل BP Tech: بلاک‌‌چین می‌‌تواند برای شرکت‌ها مزیت رقابتی به ارمغان بیاورد

مترجم: علی غائب

مدیر فناوری شرکت BP، غول صنعت گاز و انرژی معتقد است استفاده از بلاک‌‌چین می‌‌تواند برای این شرکت در بازار، مزیت رقابتی به ارمغان بیاورد.

دیوید ایتون (David Eyton)، مدیر فناوری شرکت BP در گفتگو با The Financial Times، موضعی خوش‌بینانه در مورد همکاری با شرکت‌های انرژی Wien Energie  و  Eni Trading & Shipping اتخاذ کرد که همراه با BP، فناوری بلاک‌چین را در پلتفرم‌های معاملاتی که توسط استارتاپ BTL توسعه داده شده آزموده‌اند. گفته می‌‌شود شرکت‌‌های موردنظر در پی پشت سر گذاشتن موفقیت‌آمیز فاز آزمایشی پروژه در ابتدای سال جاری، در جستجوی شرکت‌هایی به منظور افزایش همکاری با اهداف تجاری هستند.

در حالی که ایتون در مورد حرکت BP به سمت استفاده از بلاک‌‌چین در مقیاس تولید سکوت اختیار کرده است، به توانایی بلاک‌چین در کمک به افزایش شفافیت معاملات  و به عنوان مزیتی بالقوه برای یکی از بزرگ‌‌ترین شرکت‌‌های این صنعت اشاره کرد.

ایتون به The Financial Times گفت: «بلاک‌‌چین کاربردهایی دارد که برای کسب‌وکارها مزایای رقابتی به همراه خواهد داشت. بلاک‌‌چین می‌‌تواند در زمینه‌ی سرعت و تأیید اعتبار بسیار اثربخش باشد.»

وی همچنین اشاره کرد که BP ممکن است با استفاده از این فناوری به فرآیندهای کسب وکار دیگر به جز معاملات مانند کاربرد بلاک‌چین در زمینه‌ی پرداخت‌های بین شرکتی نیز وارد شود.

او به Financial Times گفت: «در یک شرکت بزرگ، با تعداد زیادی از بنگاه‌‌های مختلف به عنوان زیرمجموعه‌ی این هولدینگ، باید بتوانید فرایندهای مالی و تعاملات میان بخش‌های مختلف کسب‌وکار را مدیریت کنید و بسیاری از موارد به نوعی با بلاک‌چین قابل انجامند.»

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *