مدیرعامل توییتر ادعا می‌کند که بیت‌کوین و فناوری بلاک‌چین، «گام‌های بعدی به سوی آینده» هستند

مترجم: فربد بهنامی نیا

 

جک دورسی  (Jack Dorsey)، مدیرعامل Square و Twitter ادعا کرده است که بیت‌کوین و فناوری بلاک‌چین، «گام‌های بعدی به سوی آینده» هستند. وی افزود اگرچه این اصطلاح معمولاً برای حسابداری استفاده می‌شود اما قابلیت کاربرد بیش از این را نیز دارد.

دورسی در مصاحبه ای در ماه اوت ۲۰۱۷ در موزه‌ی تاریخ کامپیوتر در Mountain View کالیفرنیا، مباحثی از جمله موضوعات مربوط به آینده‌ی بانکداری، فناوری بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین را مطرح کرد.

چندین کارشناس فنی و مالی در این رویداد، بلاک‌چین را به عنوان دفتری تعریف کردند که امکان انجام معاملات امن و رمزنگاری شده را فراهم می‌کند. عده‌ای دیگر آن را با روزهای اولیه‌ی اینترنت مقایسه کردند و استدلال کردند که بلاک‌چین به عنوان یک چارچوب، زیربنای ساخت فناوری‌های جدید خواهد بود.

با این حال، دورسی ادعا کرد که توانایی بلاک‌چین در تمرکز زدایی از معاملات مالی است که آن را به یک بازیگر اصلی و تاثیرگذار بدل کرده است.

وی اذعان داشت: «فکر می‌کنم تعداد زیادی از مردم می‌گویند که بگذارید بلاک‌چین را در همه جا بکار ببریم و سعی کنیم همه‌ی مشکلات را با آن حل کنیم. همان طور که ما سعی می‌کنیم همه مشکلات را با یادگیری ماشین و علوم داده و یادگیری عمیق و هوش مصنوعی حل کنیم. فکر می‌کنم باید بیشتر به این موضوع فکر کنیم. مردم برای چه تقلا می‌کنند؟ چگونه فناوری به پیشرفت آنها کمک می‌کند یا آنها را منحرف می‌کند؟»

دورسی ادعا کرده است که شخصاً در ارز دیجیتالی سرمایه‌گذاری کرده است، اگرچه میزان دقیق بیت‌کوینی که در حال حاضر در اختیار دارد را منتشر نمی‌کند. شرکت او قبلا بیت‌کوین را به عنوان یک فرم پرداخت پذیرفته است. او همچنین ادعا کرد که بسیاری از دوستان و اعضای خانواده‌اش در مورد نحوه‌ی سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال از وی کمک می‌گیرند.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *