لایت کوین چیست؟ یک راهنمای پایه برای مبتدیان دانشگاه شریف خرید و فروش بیتکوین آزمایشگاه بلاکچین ایران

لایت کوین چیست؟ یک راهنمای پایه برای مبتدیان – قسمت اول

مترجم: شکیبا آذرخشی

 

لایت کوین در جهان غوغا کرده است. هر چقدر که مردم جهان بیشتر و بیشتر به دنیای رمزنگاری روی می‌آورند، بیشتر فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارج از بیتکوین و اتریوم را جستجو می‌کنند و لایت کوین انتخاب محبوبی به نظر می‌رسد.

به این توجه کنید که قیمت لایت کوین از ابتدای سال 2017 تا به امروز 7,291 درصد افزایش یافته است و در مقایسه با بیتکوین تنها 1731 درصد افزایش داشته است.

لایت کوین چیست؟ یک راهنمای پایه برای مبتدیان دانشگاه شریف خرید و فروش بیتکوین آزمایشگاه بلاکچین ایران

گراف آن وحشتناک است!

در هر صورت، قصد داریم در این راهنما، به صورت عمیق لایت کوین را بررسی کنیم.

بیایید مختصری به آن نگاه کنیم و ببینیم به چه صورت کار می‌کند.

مبدأ لایت کوین

درحالی‌که هویت سازنده بیتکوین، ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، چارلی لی (Charlie Lee ) سازنده لایت کوین بسیار در شبکه‌های اجتماعی و وبلاگش فعال است. چارلی لی، کارمند سابق گوگل، به دنبال ایجاد نسخه سبک‌تری از بیتکوین بوده است.

گراف آن وحشتناک است! در هر صورت، قصد داریم در این راهنما، به صورت عمیق لایت کوین را بررسی کنیم. بیایید مختصری به آن نگاه کنیم و ببینیم به چه صورت کار می‌کند. مبدأ لایت کوین درحالی‌که هویت سازنده بیتکوین، ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، چارلی لی (Charlie Lee ) سازنده لایت کوین بسیار در شبکه‌های اجتماعی و وبلاگش فعال است. چارلی لی، کارمند سابق گوگل، به دنبال ایجاد نسخه سبک‌تری از بیتکوین بوده است.

در حالی‌که همه بیتکوین را به عنوان طلا و منبع ارزش در طولانی‌مدت می‌دانستند، به لایت کوین به چشم نقره و وسیله‌ای برای تراکنش‌های ارزان‌تر و همه‌گیرتر نگاه می‌کنند. در هفتم اکتبر 2011، لایت کوین توسط کد منبع باز در Github قرار گرفت. شبکه لایت کوین در تاریخ 13 اکتبر 2011 شروع شد. این ارز در واقع یک فورک از هسته بیتکوین است.

منبع: blockgeeks

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *