فناوری بلاک‌چین به یاری صنعت ردیابی انتقال کالا می‌شتابد

مترجم: یاسمن پرندیان

 

طرح آزمایشی تعاونی دامداری آرکانزاس (Arkansas) برای استفاده از بلاک‌چین به منظور ردیابی حمل و نقل مرغ

 یک تعاونی دامداری در آرکانزاس در طرح آزمایشی ردیابی کالا شرکت می‌کند. تعاونی Roots Farmers Grass  با همکاری کمپانی Golden State Meat  کالیفرنیا و استارتاپ انگلیسی Provenance از تکنولوژی بلاک‌چین برای ردیابی حمل و نقل مرغ استفاده می‌کنند.

 این تعاونی، خود را در این پروژه در قالب یک پست وبلاگ، مشارکت داده است و اعلام کرده که سعی می‌کند با به کارگیری ابزارها به مشتریان کمک کند تا «در مورد افرادی که به تولید محصول نهایی کمک می‌کنند بیشتر بیاموزند.» هر محموله از مرغ‌های حمل‌شده توسط تعاونی با یک کد QR مهر می‌شود و سپس می‌تواند به عنوان یک تراکنش در بلاک‌چین آزمایشی ردیابی گردد.

 کدی هاپکینز (Cody Hopkins)، مدیر کل Grass Roots، نوشت: «امید ما این است که با دادن اطلاعات در مورد چگونگی تولید مواد غذایی به مصرف کنندگان – و با تایید آنها در یک شبکه‌ی peet-to-peer – بتوانیم در روابط خود با مشتریانمان اعتماد ایجاد کنیم.»

 آخرین اخبار حاکی از این است که این مورد استفاده‌ی  خاص از بلاک‌چین- ردیابی انتقال کالاهای فیزیکی از طریق به روز رسانی دیجیتال – مورد اقبال زیادی قرار گرفته است. در اوایل این هفته، اعلام شده است که بزرگ‌ترین صادرکننده‌ی دانه‌ی استرالیا نیز قصد دارد این تکنولوژی را برای هدفی مشابه بیازماید.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *