بستر مبتنی بر فناوری بلاکچین می‌تواند تمامی ذی‌نفعان تولید بازی‌های ویدئویی را به سهامداران بازار تبدیل کند استخراج بیت کوین ICO

فناوری بلاکچین و تولید بازی‌های ویدئویی – قسمت دوم

مترجم: آرامه بندری

در قسمت قبل در مورد زوایای گوناگون ICO و یکی از ICoهای معروف صنعت بازی‌های ویدئویی پرداختیم: پروژه نیترو

نیترو بستری آنلاین و مبتنی بر فناوری بلاکچین است که به فعالان حوزه بازی‌های ویدئویی این فرصت را می‌دهد تا با شرکت‌ها، سهامداران و سرمایه گذاران بزرگ صنعت بازی ارتباط داشته باشند. چنین ارتباطی می‌تواند به رشد شبکه نیترو منجر شود.

این پلتفرم از ارز رمزنگاری شده جدیدی تحت نام «Nox» استفاده می‌کند. چنین نظام اقتصادی می‌تواند راه حلی برای مشکلات نظام متمرکز فعلی باشد و شرایط درآمدزایی را برای اعضای جامعه خالقان بازی‌های رایانه‌ای ایجاد نماید.

مهم‌تر از همه، نیترو تلاش دارد تا با ارائه ساختار دموکراتیک، ساختار شفاف اقتصادی در بین اجزای گوناگون این صنعت ایجاد کند و بستری یکپارچه شامل تمامی اجزای صنعت را در خود داشته باشد.

با همکاری در پروژه نیترو، تمامی مشارکت کنندگان سهام‌دار خواهند بود

در مقایسه با سایر پروژه‌های بازی‌های ویدئوی مبتنی بر رمزنگاری، نیترو درک دقیقی از چالش‌های صنعت بازی دارد و راه حل مبتنی بر بلاکچین آن می‌تواند به افزایش ارزش زنجیره ارزش در زیست بوم بازی‌های ویدئویی بینجامد. این پروژه در کانون توجه تمامی سهام داران در صنعت بازی شامل گیمرها، استودیوهای تولید، توزیع کننده و سرمایه گذارها قرار گرفته است.

در نگاه کلان، پروژه نیترو این فرصت را به گیمرها می‌دهد تا در پروژه‌های بزرگ بازی‌های ویدئویی سرمایه گذاری کنند. آنها در شرایط فعلی و با توجه به ساختار انحصاری صنعت بازی هیچ گاه نمی‌توانند در تولید بازی‌ها نقشی داشته باشند و گیرمرها اصلی‌ترین عنصر در توسعه این صنعت هستند.

استودیوهای تولید بازی و همچنین شرکت‌های توزیع کننده و ناشران نیز فرصت مناسبی برای بازاریابی دارند زیرا گیمرها نیز در چنین زیست بومی فعالانه حضور دارند. چنین قابلیتی سبب شده تا ساختاری شفاف برای بازاریابی محصولات ایجاد شود. مشوق‌های خاصی نیز برای مشارکت هرچه بیشتر گیمرها در پلتفرم در نظر گرفته شده است. گیمرها نیز می‌توانند از سکه خاصی برای خریدهای حین بازی استفاده کنند. استودیوهای بازی نیز می‌توانند به سرمایه گذار دسترسی داشته باشند و ایده‌های اولیه آنها را با افراد مناسب مطرح کنند و در ازای مشارکت افراد بتوانند درآمد کسب کنند. در ساختارهای سنتی مشارکت کنندگان مجبورند 90 روز برای تسویه درآمد حاصل از مشارکت خود منتظر بمانند.

اصول پایداری

با توجه به نکات ذکر شده، بسیاری از پروژه‌ها نمی‌توانند در صنعت با استقبال مناسب رو به رو شوند زیرا از زیرساخت‌ها و پشتوانه مناسب برخوردار نیستند. اما پروژه نیترو با پشتوانه شرکت‌های سرمایه گذاری خطرپذیر بزرگ سنگاپور می‌تواند تضمین مناسبی برای موفقیت خود ارائه دهد.

پروژه نیترو در «ICO» تحت نام «iCandy» شناخته می‌شود و سهام داران اصلی آن شامل بایدو، بزرگترین شرکت اینترنتی چین و فدراسیون توسعه جهانی موبایل چینی است. این فدراسیون یکی از بزرگ‌ترین توسعه دهندگان شبکه سازندگان بازی در چین است. مشخص است که پروژه نیترو به وسیله شرکت‌های بزرگ و تاثیرگذار صنعت بازی حمایت می‌شود. این سابقه درخشان می‌تواند به ایجاد مدل‌های کسب و کار منجر شود که پیش از این نمی‌توانست حافظ منافع مالکان توکن‌ها باشد.

نیترو برای تولید بازی‌ها سرمایه گذاری می‌کند و از سوی دیگر می‌تواند به عنوان بستر برای عرضه سایر محصولات به بازار و به عنوان واسط عمل کند. «iCandy» نیز به عنوان ناشر بازی‌هایی که نیترو بر روی آنها سرمایه گذاری کرده عمل می‌کند و تلاش می‌کند تا بازی‌ها را در بازارهای بین المللی پخش کند و در اختیار 23 میلیون کاربر موبایل‌های هوشمند قرار دهد. چنین بازاری به تنهایی می‌تواند تقاضای توکن نیترو را تضمین کند؛ که این به معنای افزایش ارزش توکن‌ها بر مبنای کشش عرضه و تقاضا خواهد بود.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *