شرکت Origin Energy استرالیا معاملات انرژی مبتنی بر بلاک‌چین را بررسی می‌کند

مترجم: مریم معصومی راد

یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خدماتی حوزه‌ی انرژی در استرالیا همکاری مشترکی را با استارتاپ بلاک‌چین Power Ledger آغاز کرده تا یک پلتفرم معاملات انرژی جدید را بیازماید.

شرکت Origin Energy در گستره‌ی وسیعی از بخش‌های انرژی مانند عملیات نیروگاهی، تصفیه‌ی گاز طبیعی و توزیع برق داخلی و تجاری فعال است. به همین دلیل، در این پروژه شرکت Origin Energy از پلتفرم فوق به منظور مرتبط کردن مشتریانی که قصد خرید یا فروش انرژی مازاد خود را دارند استفاده خواهد کرد و از بلاک‌چین به منظور ایجاد رکوردی ثابت و غیر قابل تغییر از نحوه‌ی انتقال انرژی بهره خواهد برد.

به این ترتیب، Origin Energy آخرین شرکتی خواهد بود که پتانسیل بلاک‌چین را در این صنعت به کار خواهد برد. شرکت‌های بزرگ صنعت انرژی مانند BP، Wien Energie و شرکت سوئدی Vattenfall در ماه‌های اخیر تلاش‌هایی در این راستا انجام داده‌اند.

تونی لوکاس (Tony Lucas)، مدیر اجرایی Origin به تازگی اظهار داشت: «در حالی که بلاک‌چین روزهای آغازین خود را پشتِ سر می‌گذارد، ما معتقدیم به کار گیری این فناوری در صنعت انرژی مزایای بسیاری برای مشتریانمان خواهد داشت. فناوری Power Ledger یکی از فناوری‌های در حال ظهوری است که ما در حال بررسی آن هستیم و معتقدیم به ما در تحقق نیازهای در حال تغییر مشتریانمان کمک خواهد کرد.»

پروژه‌ی آزمایشی Origin Energy از ماه بعد آغاز خواهد شد و تا پایان سال جاری میلادی ادامه خواهد داشت. شرکت Origin Energy اعلام کرده که در کنار پایش چگونگی به کار گیری این فناوری توسط مشتریان، ابعاد فنی و قانونی این فناوری را نیز بررسی خواهد کرد.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *