شرکت British Telecom گواهی ثبت اختراع یک روش امنیت سایبری محافظت از بلاک‌چین را دریافت کرد آزمایشگاه بلاکچین ایران دانشگاه شریف بیتکوین اتریوم

شرکت British Telecom گواهی ثبت اختراع یک روش امنیت سایبری محافظت از بلاک‌چین را دریافت کرد

مترجم: علی غائب

بزرگ‌ترین ارائه دهنده اینترنت و ارتباطات بریتانیا، شرکت مخابراتی انگلیس (BT)، در اواخر ماه اکتبر، اختراع خود را برای سیستم امنیت سایبری مطرح شده برای حفاظت از بلاک‌چین ثبت کرده است.

این سیستم کاربرانی را که می‌توانند از طریق پروفایل‌های خاص وارد سیستم شوند، محدود می‌کند.

در بخشی از این گواهی ثبت اختراع آمده است: «با وجود معماری سیستم‌های بلاک‌چین، حملات مخرب فعلی، امنیت و قابلیت اطمینان بلاک‌چین را تهدید می‌کند. هنگامی که سیستم یک حمله را شناسایی می‌کند، به طور خودکار انجام معاملات را متوقف می‌کند، بنابراین، موفقیت حتی از حمله اکثریت نیز جلوگیری می‌کند.»

سایر ویژگی‌های سیستم اختراع شده

بر اساس اسناد ثبت اختراع، این سیستم همچنین می‌تواند به طور مؤثر بلاک چین را در برابر چنین حملاتی به عنوان حملات DDoS شناخته می‌شوند، محافظت کند.

اما گواهی ثبت اختراع در مورد نحوه برخورد با چنین حملاتی به بحث در مورد این موضوع نمی‌پردازد.

تحت این اختراع، سیستم ایجاد پروفایل‌های خاص کاربر است که می‌تواند توسط کد اصلی زیر بلاک‌چین شناسایی شود. اگر انجام معاملات کاربران با مشخصات حساب‌های از پیش تعریف شده مطابقت نداشته باشند، بلاک‌چین به طور خودکار معاملات انجام شده را رد می‌کند.

علاوه بر این، BT ادعا کرده که این سیستم برای ارائه یک مکانیزم تشخیص و کاهش تهدیدها در محیط‌های مبتنی بر بلاک‌چین مفید است.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *