شرکت‌های بلاک‌چینی آمریکایی روی هوش مصنوعی پزشکی کار می‌کنند

مترجم: احمدرضا سازگارنژاد

 

شرکت فناوری آمریکایی The Bitfury Group با شرکت Insilico Medicine، که یک شرکت دارویی هوش مصنوعی است،  وارد همکاری شده‌اند تا برای حوزه‌ی  سلامت اپلیکیشن‌های جدیدی اراده کنند.

بلاک‌چین یک دفترکل دیجیتال است که زیربنای ارز دیجیتالی بیت‌کوین است. این فناوری به‌دلیل توانایی بالقوه در زمینه ثبت دائمی اطلاعات و پیگیری تراکنش‌ها، توجه تمام جهان و صنایع را به خود جلب کرده است.

والری واویلو (Valery Vavilov)، مدیرعامل و بنیانگذار Bitfury به رویترز اظهار داشته که هر دو شرکت تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری در حوزه یادگیری و گسترش راهکارهایی بر مبنای بلاک‌چین و هوش مصنوعی برای مدیریت، ردیابی، به اشتراک‌گذاری و تایید اطلاعات حوزه سلامت امضا کرده‌اند. این همکاری در مراحل اولیه است و جزئیاتی در مورد پروژه‌های احتمالی و کاربردهای خاص آن در دست نیست.

واویلو گفت که هر دو شرکت برای ذخیره کردن و ایمن‎سازی اطلاعات سلامت، از پلتفرم بلاک‌چینی Bitfury’s Exonum استفاده می‌کنند.

وی گفت: «هوش مصنوعی هنوز به ظرفیت کامل خود برای صنعت سلامت نرسیده است زیرا به به تعداد زیاد و متنوعی از داده‌ها نیاز دارد تا از طریق آنها بتواند یاد بگیرد، از دقت کار مطمئن شود و بتواند نتایج قابل اجرا ارائه بدهد.»

واویلو اظهار داشت: «سیستم ثبت اطلاعات پزشکی بر اساس بلاک‌چین می‌تواند از اطلاعات بیماران حفاظت کند و همکاری بین پزشکان و بیمارستان را بهبود دهد. به علاوه این سیستم به بیماران این امکان را می‌دهد که مالکیت بیشتری بر اطلاعاتشان داشته باشند.»

منبع: businessinsider

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *