شبکه واقعیت مجازی کسب‌وکار بر بستر بلاک‌چین دانشگاه شریف آزمایشگاه بلاکچین ایران ارز رمزنگاری شده

شبکه واقعیت مجازی کسب‌وکار بر بستر بلاک چین

مترجم: سپیده کیارستمی

اشتراک‌گذاری در هر ساعت یا SPH، به کمک نوآوری واقعیت مجازی و فناوری بلاکچین شبکه کسب‌وکار را به سطح پیشرفته‌تری می‌برد.

احتمالا با شبکه لینکداین آشنایی داشته باشید، اگرنه، سایتی است که متخصصان می‌توانند در آنجا از طریق وب‌سایت یا نرم‌افزار موبایلی با هم ارتباط برقرار کنند و شبکه شوند. اما اپلیکیشن موبایلی و وب‌سایتی که در حال حاضر سرو‌یس‌دهی می‌کنند، کاربری دشواری دارند. SPH زندگی جدید و هیجان‌انگیزی برای دنیای شبکه‌های کسب‌وکار به ارمغان می‌آورد، که با کمک فناوری توزیع‌شده کمک می‌کند افراد نسبت به گذشته به هم نزدیک‌تر شوند.

این بهبود و ارتقا از طریق سه فناوری علوم کامپیوتری شامل واقعیت مجازی، بلاک‌چین و هوش مصنوعی پدید می‌آید. اجازه دهید نگاه دقیق‌تری بیندازیم به اینکه چگونه این فناوری‌ها به بهبود هماهنگی، افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در زمان برای کسب‌وکار امروز کمک خواهند نمود.

واقعیت مجازی به یک تجربه کاربری جدید مبدل شده است

SPH قدرت یک فضای کاری همه‌جانبه را فراهم می‌نماید. دیگر اندازه صفحه نمایش کامپیوتر یا تلفن همراه شما را محدود نمی‌کند. دیگر تمامی چشم‌اندازهای کارکردی در دسترس خواهند بود. نیازی نیست نگران صفحه نمایش قدیمی و موبایل سلولی خود باشید، می‌توانید آن‌ها را در محیط کاری مجازی به انتخاب خود هنوز هم به همراه داشته باشید.

نیازی به حمل موبایل در جیب ندارید، در عوض، می‌توانید صفحه نمایش موبایل را همیشه ببینید و سایز آن را به دلخواه در واقعیت مجازی تغییر دهید. به همین ترتیب صفحه نمایش کامپیوتر خودتان و اعضای تیمتان در واقعیت مجازی به نمایش در می‌آیند. می‌توانید با همکاران اداری خود در ساحل مجازی به گفت‌و‌گو بنشینید.

حال درباره بستری که واقعیت مجازی در آن به بار می‌نشیند توضیح می‌دهیم.

بلاک‌چین امکان پیشبرد پروژه‌های شبکه کسب‌وکار را برای SPH فراهم می‌کند

بلاک‌چین قراردادهای هوشمند را بین طرفین ایجاد می‌کند.  به کمک قرارداد هوشمند بر بستر بلاک‌چین کاربران می‌توانند پس از مذاکره در دنیای مجازی، معامله را با دست دادن مجازی (virtual handshake) ببندند. همچنین برنامه‌های امن پرداخت به ازای هر ساعت بین کاربران قابل تنظیم خواهد بود.

مطالعات نشان می‌دهد معاملات ساعتی سریع‌تر شروع و خاتمه می‌یابند، کارگران به طور بلادرنگ در هر ساعت پرداختی خود را دریافت می‌کنند که حس اعتماد بدین ترتیب در آن‌ها تقویت می‌شود. کارفرمایان از طریق سیستم اعتباری و UX تعاملی محافظت می‌شوند. در ادامه درباره هوش مصنوعی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

هوش مصنوعی/مجازی (AI/VI)

یک مزیت بزرگ بلاک‌چین توانایی آن در منبع‌دهی داده‌ها، و جمع‌آوری و تحلیل این داده عمومی برای کاربردهای آتی است. منبع‌دهی داده کلید خلق یک هوش مصنوعی موفق است. یک ویژ‌گی سطح بالای SPH به کمک هوش مصنوعی، عامل به کارگیری واقعیت مجازی است. این موضوع وقتی اتفاق می‌افتد که کاربران از طریق یک تجربه شخصی و همه‌جانبه خود را توصیف نموده، و عامل به کارگیری مجازی کمک کند تا مناسب‌ترین جای ممکن برای فرد در محیط کاری دیجیتال مشخص شود.

همین فرآیند برای کارفرمایان نیز اتفاق می‌افتد. در پایان الگوریتم‌های AI/VI کمک می‌کنند تا کارگران و کارفرمایان با یکدیگر تطابق پیدا کرده و روز مصاحبه زمان‌بندی شود. هوش مصنوعی برای اجرای قرارداد هوشمند بین کاربران به کار گرفته نمی‌شود. کاربران با یکدیگر در دنیای مجازی تعامل خواهند داشت و به توافق می‌رسند. از هوش مصنوعی استفاده می‌شود تا در زمان صرفه‌جویی شده و تعاملات بشری صورت می‌گیرند تا تایید نهایی توافقات بر شبکه تجاری انجام شود.

منبع: bitcoinist

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *