راه‌های جدید برای افزایش سرمایه عرضه اولیه سکه آزمایشگاه بلاکچین ایران اتریوم عرضه اولیه سکه بلاکچین دانشگاه شریف

راه‌های جدید برای افزایش سرمایه: عرضه اولیه سکه – قسمت چهارم

مترجم: آنیتا همتی

در قسمت قبل در مورد Storj و ICO آن توضیح دادیم. اکنون این سوال پیش می‌آید که با توجه به نوپا بودن فناوری بلاکچین و مفهوم ICO، پس چرا سرمایه‌گذاران در مورد این فناوری جدید هیجان‌زده هستند؟

این سوال را از مایکل ترپین (Michael Terpin )، که در ICO اصلی، Mastercoin  و بیش از 30 ICO دیگر از جمله ICOهایی مانند Ethereum، Factom، Augur، Golem و Gnosis، شخصا یا از طریق شرکت Transform Group  خود سرمایه گذاری کرده بود، پرسیدیم.

ترپین توضیح می‌دهد که «به عنوان یک سرمایه گذار، شما می‌توانید 25 هزار دلار برای سرمایه گذاری شرکت بگذارید، سپس این شرکت از طریق بسیاری از منابع مالی دیگر سرمایه گذاری می‌کند و احتمالا 300 میلیون دلار فروش می‌کند، اما اگر جایی در طول مسیر دچار افت سرمایه شود شما تقریبا هیچ چیز ندارید. با توکن‌ها، شما می‌توانید تیم و فناوری آن را تجزیه و تحلیل کنید. به دلیل آن که این چیزی که می‌خرید یک توکن تجاری است و نه سهام خصوصی، شما می‌توانید هر زمان که بخواهید از این سرمایه‌گذاری بیرون بیایید. توکن‌ها به طور معمول اوراق بهادار نیستند، آنها از لحاظ نقدینگی در روز اول مانند طلا یا سهام عمومی عمل می‌کنند. این موضوع به این معنی است که هرگاه بازار ICOها رو به رشد است بسیاری از سرمایه گذاران می‌گویند: “شانس خود را با این توکن‌ها امتحان می‌کنم”. سرمایه گذاران این کار را دوست دارند. شرکت‌ها هم  آن را دوست دارند .شرکت‌ها هیچ سرمایه‌ای از دست نمی‌دهند ، فقط توکن‌ها را که در بیشتر موارد محصول آنهاست از دست می‌دهند. یک محصول، ارزش فروش مجدد دارد.»

یکی دیگر از نشانه‌های منحصر به فرد جدی شدن  ICOها، سکه kik  به نام Kin Kings است. Kik یک پلتفرم چت محبوب بین نوجوانان آمریکا با بیش از 300 میلیون کاربر است. تد لیوینگستون، موسس و مدیر عامل شرکت KIK، توضیح می‌دهد: «یک ارز رمزنگاری، راه جدیدی برای ایجاد یک گروه بزرگ از توسعه دهندگان فراهم می‌کند تا با یکدیگر کار کنند و یک اکوسیستم جدید از خدمات دیجیتالی ایجاد کنند که برای مصرف کنندگان قانع کننده و برای برنامه نویسان عادلانه و سودآور است. انجام ICO یک ایده جدید و هیجان انگیز است و زمان زیادی برای انجام آزمایش‌هایی مانند برنامه آزمایشی Kik Points لازم است تا نشان دهیم می‌توانیم یک اقتصاد داخل Kik ایجاد کنیم (روش جدید و قابل قبول برای کسب درآمد از جامعه). به جای نمایش آگهی‌ها یا فروش اقلام به کاربران، می‌توانیم ارزش یک ارز رمزنگاری را با یک جامعه بزرگتر افزایش دهیم.»

لایوینستون به جای تکیه بر ICO برای جمع آوری پول برای ساخت یک محصول، آن را به عنوان راهی برای کاهش اختلافات کالاها و خدماتی که قبلا از طریق Kik تغییر کرده‌اند و همچنین ایجاد بنیادی برای پروژه‌های جدید هیجان انگیز، می‌بیند.

وی در این مورد گفت: «با این حال، توکن در مورد جمع آوری پول نیست. شرکت من، Bitwage، از بلاکچین بیتکوین برای کمک به کارکنانش استفاده می‌کند تا در هنگام کار در مرزهای بین المللی، حقوق و دستمزد خود را سریع‌تر و ارزان‌تر دریافت کنند. ما به دنبال راهی برای استفاده از یک توکن برای ایجاد جنبشی در پلتفرم‌های استخدام نقطه به نقطه هستیم که در حال راه اندازی است.»

منبع: forbes

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *