رئیس بانک مرکزی مالزی، ممنوعیت برای ارزهای رمزنگاری‌شده را محتمل شمرد

مترجم: مصطفی رحمتی

رئیس بانک نگارا مالزی (Bank Negara Malaysia) در پاسخ به خبرنگاران در کنفرانسی درباره جرائم مالی که در ماه اکتبر در کوالالامپور تعیین شد، گفت که تا پایان سال جاری تصمیم‌گیری خواهد کرد که آیا مبادلات ارزهای رمزنگاری‌شده را با حکم خود به عنوان قانون‌گذار مالی محلی، ممنوع خواهد کرد یا نه. ابراهیم در ادامه اظهاراتش، به این نکته اشاره کرد که موضع پایانی مالزی آن قدرها هم سخت و شدید نخواهد بود.

او طبق دیدگاه مقامات مالزی گفت: «درباره این موضوع (ممنوعیت ارزهای رمزنگاری‌شده) در انتهای همین سال تصمیم‌گیری خواهیم کرد. دستورالعمل‌هایی که تا قبل از پایان سال صادر خواهیم کرد، در قالب موضوعاتی است با عنوان ثبت و تصویب فعالان این حوزه، جمع آوری اطلاعات آنها و حصول اطمینان از این که هر چه که انجام می‌دهند شفاف خواهد بود.»

در حالی که قبل از این گفته شده بود که بیت‌کوین بدون قانونگذاری رها خواهد شد، بانک نگارا مالزی در ماه سپتامبر اعلام کرد که شروع به ایجاد دستورالعمل‌هایی برای بازیگران مرتبط با ارزهای مجازی کرده است. ماه قبل، بانک نگارا مالزی برای سرمایه‌گذارانی که در فروش هر نوع توکن بلاک‌چین که به عرضه اولیه سکه (ICO) مشهور است، سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اخطاریه‌هایی صادر کرد.

این اعلامیه خیلی زود و پس از انتشار بیانیه ممنوعیت هر نوع فروش توکن از سوی مقامات چینی در اوایل سپتامبر، منتشر شد. صرافی‌های ارزهای رمزنگاری‌شده پیش‌دستی کرده و در هفته‌های بعدی اعلام کردند که داوطلبانه درهایشان را به دلیل ممنوعیت‌ها خواهند بست.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *