دولت بلاروس مالیات شرکت‌های رمزنگاری را کاهش می‌دهد

مترجم: علی غائب

دولت بلاروس قوانین جدیدی را تصویب کرده که بخشی از آنها در تشویق به توسعه شرکت‌ها در حوزه ارزهای رمزنگاری‌شده و بلاک‌چین است.

به گزارش رسانه دولتی BelTA، در تاریخ 22 دسامبر، الکساندر لوکاشنکو (Alexander Lukashenko)، رئیس جمهور بلاروس یک فرمان توسعه اقتصادی دیجیتال را امضا کرد که به طور قانونی استفاده از فناوری‌های نوظهور مانند بلاک‌چین را تضمین می‌کند، در حالی که مشوق‌های مهم مالیاتی نیز در جهت تشویق فعالیت‌های تجاری ارائه می‌شود.

این فرمان، توسعه پارک فناوری‌های پیشرفته کشور را افزایش می‌دهد، این پارک‌ها، یک منطقه اقتصادی ویژه‌ای است که دولت می‌خواهد به عنوان مرکز اولیه برای سرمایه‌گذاری‌های تکنولوژیکی و مالی کار روی آن کار کند.

یکی از بخش‌های این قانون، یک مبنای حقوقی برای شرکت‌هایی که در زمینه توسعه قراردادهای هوشمند، صدور مجوز، معامله ارز رمز نگاری شده و استخراج این ارزها-، فعالیت می‌کنند، فراهم می‌کند و همه این شرکت‌ها در پنج سال آتی از مالیات بر درآمد معاف خواهند بود.

بانک مرکزی این کشور نیز در حال حاضر راه‌هایی را برای بانک‌های داخلی در نظر گرفته است تا بلاک‌چین را به عنوان بخشی از یک سیستم تضمین معامله در نظر بگیرند.

پاول کالور (Pavel Kallaur)، رییس بانک مرکزی در گزارش دیگری که به تازگی منتشر شده، اشاره کرد که فشار بسیاری وجود دارد که پارک‌های فناوری پیشرفته به عنوان مرکزی برای کسب و کارهای مبتنی بر ارزهای رمزنگاری شده به فعالیت بپردازند

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *