دولت آمریکا از به کارگیری بلاک‌چین استقبال می‌کند

مترجم: مریم معصومی راد

 

تفکر زیربنایی بیت‌کوین و بلاک‌چین، قدرت عدم تمرکز است؛ به اشتراک گذاری یک دفترکل در راستای امنیت و شفافیت.

با این وجود، اخیراً دولت فدرال آمریکا برای کارگاه 8 سپتامبر، فراخوان همکاری اعلام کرده است. این فراخوان در بلاگ DigitalGov انتشار یافته که اطلاعات به روز دولت در زمینه‌ی سیستم‌های فناوری اطلاعات را منتشر می‌کند. در این پست افراد صاحب‌نظر در زمینه‌ی فناوری بلاک‌چین ترغیب شده‌اند که دانش خود را با دولت به اشتراک بگذارند تا پذیرش و پاسخگویی دولت در این حوزه افزایش یابد. همچنین از افراد علاقمند درخواست شده تا در این زمینه پروپوزال خود را ارائه نمایند.

در این پست آمده است: «حاضرین در این کارگاه، مشتمل بر کسب‌وکارهای آمریکا، مدیران فدرال، گروه‌های فعالان مدنی و محققان بایستی پروپوزال‌هایی رد رابطه با هوش مصنوعی، بلاک‌چین و open data ثبت کنند که به بهبود شفافیت، پاسخگویی، مشارکت و نوآوری تکنولوژیک دولت فدرال بینجامد. هدف این پروپوزال‌ها بایستی ایجاد تحولات بزرگ در راستای نوسازی دولت فدرال باشد و برای دولت آمریکا ارزش افزوده‌ی جدیدی ایجاد کند.»

این کارگاه بخشی از Open Government Partnership است که به منظور افزایش شفافیت دفاتر دولتی برگزار می‌شود. این رویداد به منظور بهره‌گیری از پتانسیل بخش خصوصی در راستای تحقق اهداف بخش دولتی طراحی شده است.

اگرچه ممکن است عجیب به نظر برسد، اما قدرت فناوری بلاک‌چین در سرتاسر دنیا و به تازگی در بخش‌هایی غیر قابل انتظار، مورد استقبال واقع می‌شود.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *