به گزارش‌ Deloitte در سال 2016 بیش از 26،000 پروژه بلاک‌چین عملیاتی شده است

مترجم: علی غائب

شرکت Deloitte ادعا می‌کند که بیش از 26،000 پروژه مبتنی بر فناوری بلاک‌چین جدید در مخزن کد GitHub در سال 2016 راه‌اندازی شده است. پلتفرم GitHub یک پلتفرم توسعه است که کدها را برای بیش از 86،000 برنامه بلاک‌چین، از جمله پروژه‌های بزرگی مانند بیت‌کوین، در اختیار دارد.

Deloitte در گزارش خود تحت عنوان «تکامل فناوری بلاک‌چین، مبتنی بر پلتفرم GitHub»، ادعا کرد که تعداد پروژه‌های بلاک‌چین هم توسط سازمان‌ها و هم کاربران فردی در این پلتفرم توسعه در سال 2016، تاکنون بیشترین تعداد را از آن خود کرده است.

در سال 2015، 15،000 طرح اولیه راه‌اندازی شده و در نیمه اول سال 2017، تقریباً 25،000 پروژه در این پلتفرم ثبت شده است.

با توجه به گزارش  Deloitte، اکثر پروژه‌ها در بلندمدت متوقف شده‌اند و تنها هشت درصد از این تعداد تاکنون فعال باقی مانده‌اند. واقعیت پروژه‌های منبع‌باز این است که اکثر آنها رها شده یا به مقیاس معناداری دست نمی‌یابند. متاسفانه بلاک‌چین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بر اساس این گزارش، ارز رمزنگاری‌شده بیت‌کوین، پیشگام‌ترین فعالیت انجام شده با 627 شرکت‌کننده و تقریباً 12،000 پیرو است. در عین حال،  Go Ethereum (Geth) تا کنون 149 همکار و همچنین 5،603 طرفدار را جذب کرده است.

این گزارش همچنین اظهار داشته است که اکثر پروژه‌های بلاک‌چین عمدتاً در پلتفرم توسعه غیرفعال هستند. همچنین ادعا شده است که در این زمینه پروژه‌های سازمانی با پروژه‌های فردی تمایز آشکاری دارند، زیرا 15 درصد از پروژه‌های توسعه‌یافته توسط سازمان‌ها فعال هستند. در حالی که تنها هفت درصد از طرح‌های آغاز شده توسط کاربران فعال هستند.

این گزارش همچنین نشان داد که سان‌فرانسیسکو و کالیفرنیا بیشترین تعداد صاحبان مخازن GitHub را دارد، و پس از آن لندن، انگلستان و نیویورک در صدر هستند.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *