بلاک‌چین و آموزش: یک ایده‌ی بزرگ به تفکر بیشتری نیاز دارد

مترجم: فهیمه خاکپاش

 

حتماٌ شما نیز این موقعیت را تجربه کرده‌اید: در یک مصاحبه‌ی کاری یا تحصیلی بوده‌اید و یک مصاحبه‌کننده به بررسی گواهی‌نامه‌ی شما می‌پردازد. و شما شک ندارید که او گفته‌های شما را باور ندارد.

بنا بر تحقیقاتی که اخیراً انجام شده، بیش از نیمی از رزومه‌ها و تقاضانامه‌های کاری شامل اطلاعات خلاف واقع می شوند و بیش از سه چهارم آنها حاوی اطلاعات فریبنده می‌باشند.

به تازگی سونی در مورد پیشرفت توسعه‌ی یک پلتفرم مبتنی بر بلاک‌چین به منظور ذخیره‌سازی و به اشتراک گذاری اطلاعات تحصیلی اخباری منتشر کرد. این سرویس که در همکاری مشترک سونی با IBM توسعه یافته، در نظر دارد تا کلاهبرداری را کاهش داده و اشتراک اطلاعات با اشخاص ثالث برای استخدام و ارزیابی را آسان‌تر نماید.

گواهیهای معتبر

 برای اینکه گواهی‌نامه‌ها کاربردی باشند باید در سراسر جهان شناخته شده و مورد تایید باشند. در مورد آموزش و پرورش،  این امر فرایندی است که به صورت دستی انجام شده و اغلب شامل مدارک کاغذی و  بررسی مورد به مورد می‌شود.  یک پلتفرم بلاک‌چین می‌تواند در مسائل مربوط به اعتماد و به اشتراک‌گذاری اطلاعات بسیار اثربخش عمل کند.

حال بیایید این طور فکر کنیم: اصلاً استفاده از بلاک‌چین برای این منظور چه کاربردی دارد؟ آیا یک پایگاه داده‌ی تغییر ناپذیر با مدیریت دسترسی نمی‌تواند نسبت به استفاده از بلاک‌چین مزیتی داشته باشد؟ مثل همیشه این موضوع به دید کلی بستگی دارد. این که فرض کنیم سونی قصد دارد برای ایجاد محدوده‌ی وسیعی از خدمات، از مقیاس کوچک شروع کند و سپس به مقیاس بزرگ‌تر برود منطقی است. بنابراین، در آینده سهولت اشتراک داده‌ها و به‌روزرسانی ارائه شده توسط یک دفترکل توزیع شده می‌تواند عامل مهمی باشد.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *