بلاک‌چین، کمک به دولت در توزیع موثر خدمات رفاهی آزمایشگاه بلاکچین ایران بیتکوین اتریوم دانشگا

بلاک چین، کمک به دولت در توزیع موثر خدمات رفاهی

مترجم: مریم لطانی

شیوه‌های جدید پرداخت، کمک موثری برای خزانه داری و وزارت کار و امور اجتماعی در توسعه رفاه و بهبود سیاست‌های مربوطه خواهد بود. استفاده از دفترهای کل در فرآیندهای ثبت نام و پرداخت کمک هزینه‌ها و مزایا، عملکرد این سازمان‌ها را در زمینه‌های زیر بهبود خواهد بخشید:

  • جلوگیری از زیان‌های مالی ناشی از تقلب و خطا
  • حمایت بیشتر شهروندان آسیب پذیر با ارائه سود مشارکت مالی
  • حمایت دولت در دستیابی به اهداف مهمتر به ویژه راه‌های پایدار رفع فقر
  • بالا بردن ارزش پول و همچنین سطح خدمات عمومی

پیش زمینه

 سازمان‌های رفاهی هرساله حدود 166 میلیارد پوند را از محل درآمد مالیات صرف بهبود خدمات رفاهی می کنند. حدود 3.5 میلیارد پوند از این مجموع در این قسمت‌ها هزینه می‌شود: کلاهبرداری (1.2 میلیارد)، خطای کاربر (1.5 میلیارد)، خطای رسمی (7.0 میلیارد ) و حدود 930 میلیون پوند هم بازیابی می‌شود. با اضافه کردن سهم تقلب‌ها و خطاها به سیستم مالیاتی جاری که در چند سال آینده یکی از عناصر سیستم اعتباری جهانی خواهد بود، درآمد ناخالص بیش از 5 میلیارد پوند خواهد بود.

جدا از هزینه مالی مستقیمی که صرف افراد غیر مستحق می‌شود، هزینه مداخلات پس از پرداخت نیز به مالیات دهندگان تحمیل می‌شود ( جمع آوری بدهی‌ها، بازرسی و پیگرد قانونی، درخواست‌های کاربران و حل اختلافات ) و بیشتر از آن، که البته هنوز مشخص نیست، سهم پرداخت‌ها برای خدمات رفاهی به نسبت اهداف مورد نظر از طرق نامشخصی کاهش خواهد یافت. به عنوان مثال هزینه‌های کاربری سیستم توزیع خدمات رفاهی به گونه‌ای خواهد بود که نهایتا پرداخت بدهی‌های غیربانکی و بیمه فقر انجام خواهد شد.

پیشنهاد استفاده از دفترهای کل

 تعداد زیادی ازکاربران خدمات رفاهی در حوزه خدمات بانکی با موانعی روبه رو هستند از جمله استفاده از چک‌های اعتباری، دسترسی به خدمات مالی سنتی و هزینه‌های تراکنش‌های غیرمجاز. بلاک‌چین مسیری ارزان‌تر و موثرتر در جهت بهره مندی از سیستم به این کاربران ارائه می‌دهد.

 هویت‌های دیجیتال از طریق دفترهای کلی توزیع شده‌ای که بر روی دستگاه‌های رمزنگاری امن و یا حتی از طریق نرم افزارهای موبایل قابل اجرا هستند، تایید می‌شوند و این موضوع کاربران نهایی را قادر خواهد ساخت که مزایا را مستقیما و با هزینه کمتری در مبادلات بانکی دریافت کنند. این قابلیت به آنها اجازه می‌دهد تا از طریق یک نقطه توزیع امن که بسیار مورد اعتمادتر از حساب‌های بانکیست درسیستم‌های مالی قرار بگیرند. با توجه به این که جعل هویت بسیار مشکل است، این راهکار می‌تواند در اتصال با سایر سیستم‌ها میزان تقلب و خطا را کاهش دهد.

چنین رویکردی یکی از اهداف عمده وزارت رفاه که همان خروج مردم از چرخه فقر و وابستگی به دولت است را محقق می‌سازد. با استفاده از کاربردهای نوآورانه این فناوری می‌توان – با موافقت متقاضیان – قوانینی را برای معاملات رفاهی هر دو طرف تجاری و مصرف کننده، تنظیم کرد. این موضوع فرصت بهتری را برای دولت‌ها فراهم می کند تا با تایید و یا تنظیم قوانین جدید در این خصوص، به نتایج بهتری در سیاست‌های توزیع خدمات رفاهی دست پیدا کنند.

نتایج

  • کاهش زیان‌های ناشی از تقلب و خطا
  • اطمینان یافتن مالیات دهندگان از این که بودجه عمومی به طور موثرتری صرف نیازهای واقعی خواهد شد

منبع: blockchaincan

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *