بزرگ‌ترین صادرکننده‌ی حبوبات استرالیا سیستم ردیابی مبتنی بر بلاک‌‌چین را آزمایش می‌‌کند

مترجم: علی غائب

 

گزارش‌‌ها حاکی از آن است که گروه CBH، بزرگ‌ترین صادرکننده‌ی حبوبات استرالیا، تکنولوژی بلاک‌‌چین را در ردیابی حمل و نقل جوی دو سر آزمایش می‌‌کند.

به گزارش The Australian Financial Review، این گروه – تعاونی تولید‌‌کنندگان حبوبات – برای یک پروژه‌ی آزمایشی با استارتاپ AgriDigital در سیدنی مشارکت می‌‌کند که هدف آن استفاده از سیستم مبتنی بر بلاک‌‌چین در ردیابی مبدا ارسال حبوبات و مستندسازی کیفیت آن است.

یک منبع موثق اعلام کرد که این اطلاعات زنجیره‌ی تامین می‌‌تواند به خریداران بالقوه نمایش داده شود تا اعتماد آن‌‌ها نسبت به فروشگاه‌‌های حبوبات افزایش یابد و در نهایت، به افزایش فروش کشاورزان استرالیایی منجر شود که به دنبال گسترش بازار رقابتی در آسیا هستند.

اندی کرین ( Andy Crane)، مدیرعامل گروه CBH، به این نشریه گفت: «هر راهی که امکان تأیید مبدأ و منشأ کالاها را فراهم کند می‌‌تواند برای استرالیا ارزش ایجاد کند.»

گروه CBH آخرین سازمانی است که پتانسیل بلاک‌‌چین را در پایش حرکت کالاها می‌آزماید، در طی چند ماه اخیر، شرکت‌‌های دیگری در سراسر جهان نمونه‌های مشابهی را راه اندازی کرده‌‌اند. شرکت Alibaba، غول تجارت الکترونیک چین در حال همکاری با Fonterra، تعاونی لبنیات نیوزیلندی، Blackmores، تأمین‌‌کننده‌ی مکمل ویتامین و مواد معدنی و همچنین خدمات پستی در استرالیا و نیوزیلند، برای تشکیل یک کنسرسیوم با هدف کاهش تقلب در زنجیره‌ی تامین مواد غذایی است.

همچنین Walmart، غول خرده فروشی دنیا، در مورد همکاری قبلی خود با IBM و دانشگاه Tsinghua در پکن در آزمایش برنامه‌‌های زنجیره‌ی تأمین مبتنی بر بلاک‌‌چین، با تمرکز بر ردیابی حمل و نقل در بازار گوشت، خبر موفقیت‌های خود را اعلام کرد.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *