بانک مرکزی کره جنوبی برای مطالعه تأثیر ارزهای رمزنگاری شده کارگروهی تشکیل می‌دهد آزمایشگاه بلاکچین ایران دانشگاه شریف استخراج بیتکوین

بانک مرکزی کره جنوبی برای مطالعه تأثیر ارزهای رمزنگاری شده کارگروهی تشکیل می‌دهد

مترجم: علی غائب

بانک کره (BoK)، بانک مرکزی کره جنوبی، یک کارگروه ارز رمز نگاری شده را به منظور بررسی اثرات این فناوری در سیستم مالی راه اندازی کرده است.

بر اساس گزارش یک خبرگزاری محلی Pulse News، بانک کره اعلام کرد که نیروی کار مشترکی از هشت اداره، شامل ثبات مالی و واحدهای سیاست پولی، برای بررسی تأثیرات ارز دیجیتال تشکیل شده است.

این گروه جدید توسط اداره پرداخت BoK اداره خواهد شد و توسط شین هو سون (Shin Ho-soon)، معاون فرماندار بانک مرکزی، مدیریت می‌شود. بانک کره همچنین به دنبال کشف یک ارز دیجیتال با حمایت بانک مرکزی به عنوان بخشی از پروژه است.

این اعلامیه به دنبال نگرانی‌هایی در کره جنوبی منتشر شده است که رشد شدید قیمت‌های ارز رمز نگاری ممکن است بر سیستم مالی سنتی این کشور اثر گذارد.

در اوایل این هفته، 6 بانک در کره جنوبی که نام آنها ذکر نشده، توسط واحد اطلاعات مالی کره و سرویس نظارتی مالی در مورد ارتباط با اکوسیستم مبادله بیتکوین کشور مورد بررسی قرار گرفتند. قانون‌گذارارن در همان زمان نشان دادند که آنها به دنبال بررسی این موضوع هستند که آیا بانک‌ها در هنگام انجام تبادلات ارزهای رمزنگاریشده، تعهدات خود را در زمینه مبارزه با پولشویی رعایت می‌کنند.

دولت کره پیش از این در ماه گذشته گفته بود که برای افزایش حجم تجارت در مبادلات، از جمله ممنوعیت معاملات بدون نام، اقدام به بررسی بیشتر خواهد کرد. گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که دولت کره جنوبی در حال تشدید مواجهه با مبادلات بیتکوین در این کشور است.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *