بانک مرکزی مالزی به تصمیم‌گیری در مورد تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال نزدیک می‌شود

مترجم: مریم معصومی راد

 

طبق گزارش‌های محلی، بانک مرکزی مالزی (Bank Negara Malaysia)، در حال تصمیم‌گیری در مورد چگونگی تنظیم مقررات اثربخش در مورد به کارگیری ارزهای دیجیتال در این کشور است. یکی از مواردی که در دست بررسی است، ممنوع کردن ارزهای مجازی است.

اعمال مقررات بر بازار ارزهای رمزنگاری‌شده در مالزی، سخت‌تر از انتظار به نظر می‌رسد، و به نظر می‌رسد در سراسر جهان نیز این موضوع صادق است، زیرا در حال حاضر تعداد معدودی از کشورها راهکارهایی درمورد به کارگیری این نوع جدید از پول عرضه کرده‌اند.

گزینه‌های عملی پیشِ روی بانک مرکزی مالزی

ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال تحت هیچ شرایطی امکان‌پذیر نیست زیرا دولت نمی‌تواند آنچه را که تحت کنترلش نیست، ممنوع کند.

راهکارهای دیگری که بانک مرکزی می‌تواند آنها را به کار ببرد، ممنوع کردن معاملات ارزهای دیجیتال در بانک‌ها، بستن حساب آن دسته از مشتریان بانک‌ها که از ارزهای رمزنگاری‌شده استفاده می‌کنند و اجبار به استفاده پول نقد در بازارها و مدل‌های معاملاتی متمرکز را شامل می‌شود.

علی رغم این که بانک مرکزی مالزی تاکنون در این مورد هیچ تصمیمی اتخاذ نکرده است، انتظار می‌رود تا پایان سال 2017 میلادی موضع این بانک در قبال ارزهای رمزنگاری‌شده شفاف شود. بسیاری تصمیمی که بانک مرکزی در این مورد می‌گیرد را دنبال می‌کنند تا ببینند آیا این بانک به کار گیری ارزهای دیجیتال را قانونی اعلام می‌کند یا راهکار نوآورانه‌ی دیگری را در پیش می‌گیرد.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *