بانک مرکزی اروپا، نادیده گرفتن ارزهای رمز نگاری‌شده را رد می‌کند

مترجم: علی غائب

در میان آگاهی و پذیرش گسترده بیت‌کوین، بانک مرکزی اروپا (ECB)، که قبلاً چندین بار فناوری بلاک‌چین را ارزیابی کرده، به نظر می‌رسد آرام و دور از همه اخبار و اتفاقات اخیر است.  این شرایط ادامه داشت تا زمانی که بنوا کوقه (Benoît Cœuré)، یکی از اعضای اجرایی بانک مرکزی، سکوت خود را شکست و بر این نکته تاکید کرد که آنها ارز رمزنگاری‌شده را نادیده نمی‌گیرند.

ECB در حال پایش ارزهای رمزنگاری‌شده است

با وجود این که ECB نتوانسته است مقررات مربوط به بیت‌کوین را تدوین کند، کوقه موضع بانک را در رابطه با ارز رمزنگاری‌شده در مصاحبه با Le Journal du Dimanche در 29 اکتبر به اشتراک گذاشت. او ادعا کرد که این بانک در حال توسعه ارز رمزنگاری‌شده است و دیدگاه‌های خود درباره بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده را به طور خلاصه توضیح داد.

در حال حاضر بانک، ارزهای دیجیتال را به عنوان تهدیدی در برابر یورو قلمداد نمی‌کند. او گفت: «این ارزها هیچ خطر پولی ندارند زیرا مبالغ درگیر در آن‌ها بسیار اندک است.»

بانک‌های مرکزی در سراسر جهان، به طور کامل بر ارزهای رمزنگاری‌شده نظارت می‌کنند

کوقه گفت: «ارزهای رمزنگاری‌شده ابزارهای مالی سوداگرانه‌ای هستند که خطرات مالی و حتی ماهیت جنایی دارند. بانک‌های متمرکز به شدت دنبال توسعه خود هستند زیرا این امکان را دارند که به سرعت گسترش یابند، به خصوص در کشورهایی که از اسکناس‌ها و سکه‌ها دور هستند.»

برخی از کشورها، از جمله سوئد، به تدریج پرداخت‌های بدون هزینه را تطبیق می‌دهند و به سمت ارزهای رمزنگاری‌شده تغییر جهت می‌دهند تا از پرداخت صورت‌حساب‌های کاغذی و سکه‌های واقعی راحت شوند. به همین دلیل بانک‌های مرکزی به طور کلی نمی‌توانند این ارزها را نادیده بگیرند. در عوض، بسیاری از بانک‌های مرکزی در حال حاضر به طور فعال بر این ارزها نظارت می‌کنند.

تنها مدیران اجرایی نیستند که در ماه‌های گذشته در مورد ارز رمزنگاری‌شده اظهارنظر کرده‌اند. ویتور کونستانسیو (Vitor Constancio)، معاون بانک مرکزی اروپا در ماه سپتامبر، اظهار داشت که فناوری بلاک‌چین تهدیدی برای سیاست بانک مرکزی نیست.

ماریو دراگی (Mario Draghi)، یکی دیگر از اعضای ECB اظهار داشته است که این سازمان قدرت نظارت بر ارزهای رمزنگاری‌شده یا ممنوع کردن آن‌ها را ندارد.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *