اولین بلوک 8 مگابایتی Bitcoin Cashاستخراج شد

مترجم: مریم معصومی راد

 

ارز دیجیتال Bitcoin Cash در 1 اوت و در اعتراض به اجرایی شدن SegWit به عنوان راهکار مشکل مقیاس‌پذیری بیت‌کوین، به بازار معرفی شد. این ارز با ادعای اجرایی کردن دیدگاه ساتوشی ناکاموتو در مورد بیت‌کوین به عنوان یک ارز الکترونیک همتا به همتا، اندازه‌ی بلوک 8 مگابایت را برای خود در نظر گرفت که موجب ایجاد Hard Fork و شکستن بیت‌کوین به دو شاخه‌ی جداگانه شد. این Hard Fork با یک بلوک 1.9 مگابایتی شکل گرفت که توسط ViaBTC، استخراج شد. اما برای مدتی، اغلب بلوک‌های Bitcoin Cash کوچک‌تر از بلوک‌های بلاک‌چین بیت‌کوین اصلی بودند.

شبکه‌ی BitClub بلوک 8 مگابایتی Bitcoin Cash را استخراج کرد

صبح روز 16 اوت، تعداد تراکنش‌های تأییدنشده طی چند ساعت از چندصد تراکنش به 80,000 مورد رسید و به نظر می‌رسید شبکه‌ی Bitcoin Cash مورد حمله‌ی spam قرار گرفته باشد.

در مدت کوتاهی، شبکه‌ی BitClub، یک بلوک 8 مگابایتی با 37,814 تراکنش را پایاپای کرد. چند ساعت بعد، یک Miner ناشناس یک بلوک 4 مگابایتی یافت. پس از آن، در فاصله‌ی کوتاهی دو بلوک 4 مگابایتی و یک بلوک 4.8 مگابایتی نیز به این روند افزوده شد.

اما پیش از آنکه دیر شود، Minerها 80,000 تراکنش دیگر را نیز پایاپای کردند و اندازه‌ی بلوک‌ها به حالت طبیعی بازگشت.

آمار شبکه‌ی Bitcoin Cash

طرفداران Bitcoin Cash که فکر می‌کردند این رویداد انشعاب آنها از بلاک‌چین بیت‌کوین اصلی را توجیه می‌کند، از استخراج این بلوک 8مگابایتی بسیار خوشحال بودند. با این وجود، یکی از عواملی که که برخی اعضای این جامعه از آن نگرانند این است که 91درصد بلوک‌های Bitcoin Cash توسط یک (یا چند) Miner ناشناس استخراج شده است.

منبع: cryptocoinsnews

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *