استلار اعلام کرد که پروژه‌ی توسعه‌ای Partnership Grant Program را شروع خواهد کرد

مترجم: احمدرضا سازگارنژاد

استلار (Stellar) اعلام کرد که یک حرکت نوآورانه به نام  Stellar Partnership Grant Program را شروع خواهد کرد و توضیح داد که: «هدف از این پروژه، ارتقا پروژه‌های تاثیرگذار در استلار است.»

جد مک‌کالب (Jed McCaleb)، هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد فناوری استلار، به Bitcoin Magazine گفت: «ماموریت بزرگ ما این است که با استفاده از شبکه‌ی استلار، خدمات مالی را در سراسر جهان بگسترانیم، به ویژه به بیش از 2.5 میلیارد مردم بازارهای نوظهور که دسترسی به بانک ندارند، سرویس ارائه  دهیم. موسسه‌ی توسعه‌ی استلار (SDF) بیشتر با مشتریان قانونی و دارای مجوز مانند بانک‌ها ، استارت‌آپ‌های فینتکی و شرکت‌های پرداخت کار می‌کند. با این وجود پروتکل استلار یک فناوری بنیادی و قابل استفاده برای همه است.»

استلار در کنار برنامه‌ی همکاری، از ارگان‌های پیشرویی که مایلند طرح‌های خود را بر مبنای فناوری استلار ارائه دهند و به توسعه‌ی گستره‌ی صنعت مالی کمک کنند، پروپوزال می‌پذیرد . همچنین این شرکت به افرادی که پروپوزال آن‌ها برای همکاران انتخاب شده است، تا 2 میلیون دلار اهدا می‌کند. این پول به صورت (XLM)، سکه‌های Stellar Lumens پرداخت خواهد شد و تأثیرگذاری دریافت‌کنندگان این سکه‌ها بر رشد شبکه را تضمین می‌کند.

مک‌کالب در تأیید هدف برنامه گفت: «ما در حال حاضر با شرکت‌های خصوصی‌ای مثل Deloitte و ICICI Bank همکاری داریم، ولی در مورد برنامه‌ی همکاری فناوری روش‌های انتقال پول و در کل، در مورد همکاری با موسسات مالی غیربانکی مجهز به فناوری‌های پیشرو بسیار هیجان زده‌ایم.»

وی افزود: «ما به دنبال همکاری‌های جهانی با کیفیت و طولانی‌مدت که خدمات مالی کم‌هزینه ارائه می‌کنند مثل بانک، پرداخت‌های خرد، پرداخت‌های برون‌مرزی و شرکت‌های پرداخت برای بازارهایی با جریان‌های پرداخت بزرگ هستیم. این همکاران از شبکه‌ی استلار به عنوان بخش اصلی ساختار پرداختی خود استفاده می‌کنند.»

استلار پیشینه‌ی گسترده‌ای در ترغیب شرکت‌ها به توسعه‌ی پلتفرم خودش دارد. بخش Build Challenge استلار به دنبال شرکت‌هایی است که کیف پول‌ها، ICOها، نرم‌افزارهای ارسال حواله و سایر پلتفرم‌های استلار را توسعه می‌دهند و تأمین مالی این شرکت‌ها را به عهده می‌گیرد. تا کنون این بخش چهار Build Challenge را برگزار کرده است و به ده‌ها پروژه جایزه داده است. فرصت پایانی شرکت در Build Challenge برای 4 نوامبر برنامه ریزی شده  است.»

اعلام خبر Partnership Grant Program بلاک‌چین استلار برای اولین بار در Bitcoin Magazine اطلاع رسانی شد.

منبع: blockchaincan

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *