ارزهای دیجیتال چه تفاوتی با ارزهای رمزنگاری شده دارند دانشگاه شریف آزمایشگاه بلاکچین ایران

ارزهای دیجیتال چه تفاوتی با ارزهای رمزنگاری شده دارند؟ – قسمت سوم

مترجم: هاجر سیر

 


نقاط قوت و ضعف ارز دیجیتال چیست؟

اکثر تمایزهای موجود بین این دو ارز، می‌تواند هم به عنوان مزایا و هم معایب در نظر گرفته شوند. در یک سیستم متمرکز، گروهی از افراد وجود دارند که مسئول وضعیت کل سیستم هستند. چنانچه اشتباهی در تراکنش انجام دهید، می‌توانید به کمپانی مسئول درخواست بدهید و به نتیجه موفقیت آمیز تراکنش امیدوار باشید. اما چنین وضعیتی در یک سیستم غیرمتمرکز وجود ندارد. از طرفی، شبکه‌های متمرکز حجم زیادی از اطلاعات محرمانه را درباره کاربران نگه می‌دارند. این داده ها ممکن است گم شوند، هک شوند و یا با درخواست مراجع قانونی به سازمان‌های اجرایی انتقال داده شوند. اما سیستم‌های غیرمتمرکز این مشکلات را ندارند. چنین حالتی برای لغو کردن تراکنش‌ها هم رخ می دهد. چنانچه سیستم قابل فسخ باشد، می‌توانید تغییراتی را به تراکنش اعمال کنید. در عین حال، امکان انجام اعمال جعل را نیز فراهم می‌کند.

آیا می‌توان فواید هر دو ارز را با هم ترکیب کرد؟

به کار گرفتن سیستم‌های متمرکز برای شبکه‌های غیرمتمرکز می‌تواند امکان پذیر باشد.

بنابر گزارش Forbes، بیش از دو میلیارد نفر حسابی بانکی ندارند یا به اصطلاح unbanked هستند، یا به سرویس‌های بانکی دسترسی ندارند. بیش از پنج میلیارد نفر از تلفن همراه استفاده می‌کنند و این تعداد به سرعت در حال افزایش است. بنابراین سیستم‌های بانکی می‌توانند در شبکه‌های موبایل پیاده سازی شوند تا خدمات بیشتری را برای افراد بیشتری فراهم سازند. با استفاده از ارزهای رمزی و بلاک‌چین، شما می‌توانید از تمام مزایای شفافیت، امنیت و عدم تمرکز بهره ببرید. با استفاده از پول دیجیتال یک سیستم و بدنه قابل کنترل، تعدادی کیف پول دیجیتال و یک مبنای قانونی دارید.

یکی از نمونه‌های چگونگی ترکیب این دو ارز با نام Telecoin شناخته شده است. ایده اصلی، ترکیب شرکت‌های موبایل موجود در سراسر جهان با سیستم‌های بانکی است. این سیستم بانکی از همزیستی ارزهای دیجیتال و یک ارز رمزنگاری بدست می آید که خدمات متفاوتی را فراهم می‌آورد که از آن جمله می‌توان به پول همراه، اعتبار پیش پرداخت شده و چارچوب‌هایی برای پس پرداخت صورت حساب اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *