یک تولیدکننده رسانه، طرح بلاک‌چین را با حمایت دولت آغاز می‌کند

مترجم: آنیتا همتی

یک شرکت تولیدکننده محتوای رسانه‌ای در کانادا در ارتباط با دولت انتاریو(Ontario)، به دنبال همکاری برای آزمایش بلاک‌چین با تمرکز بر رعایت حق کپی‌رایت برای محتوای صوتی و تصویری است.

گروه  Média TFO که سابقه کاریشان به عنوان سازنده رسانه‌های آموزشی و فرهنگی به دهه 70 میلادی برمی‌گردد، اعلام کرده‌اند که قصد دارند یک نمونه اولیه بر روی پلتفرم شفاف بلاک‌چین توسعه دهند تا بتوانند حق کپی‌رایت و بهای آثار خلاقانه را پیگیری کنند.

پروژه بلاک‌چین TFO اولین تلاش کانادایی‌ها برای استفاده از فناوری بلاک‌چین در زمینه حل مسائل مربوط به پرداخت حق امتیاز بین گروه‌های مختلف از جمله شرکت‌های پخش، تولیدکنندگان و صاحبان حقوق معنوی است.

این پروژه توسط صندوق رسانه کانادایی حمایت مالی می‌شود. طرحی عمومی-خصوصی که توسط دولت فدرال و صنعت خصوصی پخش کابل پشتیبانی می‌شود.

گلن اوفارل (Glenn O’Farrell)، رئیس و مدیرعامل گروه رسانه در بیانیه‌ای گفت: «به عنوان یک شرکت عمومی و متمرکز در زمینه آموزش، می‌خواهیم سهم خودمان را جهت محافظت از آثار فرهنگی کانادا، از جمله آثار خودمان انجام دهیم، به همین دلیل بیش از پیش دیده خواهیم شد و در دسترس خواهیم بود.»

گروه  Média قصد دارد نمونه اولیه را با مشارکت تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان محتوای صنعتی راه‌اندازی کند. این گروه در اعلامیه خود، از ذینفعان بالقوه دعوت می‌کند که در صورت لزوم برای توضیح اطلاعات جزئی‌تر درباره ساختار این نمونه با آنها در تماس باشند.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *