گوجه فرنگی محصول بعدی است که انقلاب بلاک‌چین را تجربه خواهد کرد

مترجم: فربد بهنامی نیا

اخیراً شرکت‌های دانش بنیان بلاک‌چین به ثبات زنجیره عرضه بین‌المللی میوه کمک می‌کنند. ابتکار راجا راماچاندران (Raja Ramachandran) بانکدار سابق Wells Fargo و فیل هریس (Phil Harris) یکی از مدیران اجرایی Nasdaq، یکی از این شرکت‌های دانش بنیان است که با وجود انتقادهای بسیار، در پی تغییر شکل بازار است.

کارولین مایران (Caroline Myran)، مدیر این پروژه، به بلومبرگ گفت: «تقلب‌ها و کلاه برداری‌های زیادی در سرآغاز و مبدا مواد غذایی وجود دارد، به ویژه اکنون که جو آن داغ است. مردم می‌گویند «این محصول محلی است» یا «این محصول ارگانیک است» یا «این محصول با استفاده از روش‌های خاص رشد می‌کند» با این سیستم می‌توانید این ادعاها را آزمایش کنید.»

اخیرا ایتالیا پس از یک بررسی که به تازگی انجام شده است، به دلیل خراب شدن حجم زیادی از گوجه فرنگی در جنوب این کشور، آماج تبلیغات منفی بسیاری قرار گرفته است. صنعت کشاورزی به زودی می‌تواند شهرت خود را با استفاده از خدماتی که بلاک‌چین در حال حاضر به قهوه و کشاورزی ارائه می دهد، ارتقاء بخشد.

لیز ریتزیگ (Liz Reitzig)، بنیانگذار NourishingLiberty به Cointelegraph گفت: «پرداخت هزینه برای کار یک چالش بزرگ در دنیای کشاورزی است و بلاک‌چین می‌تواند بخشی از آن را کاهش دهد.»

با وجود این که این طرح هنوز در مراحل اولیه خود به سر می‌برد، مخالفانی را که نظر به استفاده محدود از بلاک‌چین در این زمینه دارند جذب کرده است. چارلز کاسکاریلا (Charles Cascarilla) مدیرعامل Paxos در مورد استفاده بیش از حد از بلاک‌چین ابراز نگرانی کرده است: «بلاک‌چین یک ابزار است و شما باید آن را برای مجموعه‌ای درست از مشکلات به کار ببرید. آنچه ما تمایل داریم در مورد آن بیشتر بدانیم این است که چه کسی مالک چه چیزی و در چه زمانی است.»

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *