کی‎‌بانک (KBank) تایلند قصد دارد با استفاده از بلاک‌چین، قراردادهای خود را تا سال 2018 دیجیتالی کند

مترجم: احمدرضا سازگارنژاد

 

یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های اقتصادی تایلند قصد دارد بعضی از قرادادهای مالی خود را از طریق تکنولوژی بلاک‌چین شرکت IBM، دیجیتالی کند. کِی‎‌بانک تصمیم گرفته ضمانت‌نامه‌های کاغذی را که برای اطمینان از بعضی مسائل امنیتی مورد استفاده قرار می‌گرفت را به یک قالب کامل دیجیتالی تبدیل کند.

 طبیعتاً این پروسه یک شبه اتفاق نخواهد افتاد. کِی‌بانک اعلام کرده که قصد دارد تا سال بعد 35 درصد از قراردادهای خود را به قراردادهای الکترونیکی تبدیل کند. برای این که موضوع ملموس‌تر شود، کِی‌بانک پیش بینی کرده که در این مدت تقریباً 9 میلیارد دلار ضمانت‌نامه‌های بانکی به این صورت ایجاد خواهد شد. از این میزان، 5 درصد آن توسط پلتفرم بلاک‌چین خواهد بود که از نرم‌افزار Hyperledger Fabric به عنوان پایه استفاده می‌کند.

 پیپیت آنیکنیتی (Pipit Aneaknithi)، یکی از مدیران کِی‌بانک در این خصوص توضیح داد: «تکنولوژی بلاک‌چین به منظور ایجاد شبکه‌ای با حداکثر امنیت جهت ذخیره‌سازی و بازیابی مستندات به کار می‌رود. کِی‌بانک به عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده‌ی ضمانت‌نامه‌های بانکی در تایلند، در حال همکاری با IBM است تا این تکنولوژی نوآورانه را عملیاتی کند ودر این زمینه به عنوان یک پیشرو شناخته شود.»

 این تکنولوژی قبلاً توسط بانک مرکزی تایلند به عنوان بخشی از پروژه‌ی sandbox آزموده شده بود، چارچوبی که در آن گونه‌های جدید فناوری‌های مالی در مقیاس محدود اجرایی می‌شوند و مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *