کنترل و پاداش؛ دو مزیت اصلی بلاکچین خرید وفروش بیتکوین آزمایشگاه بلاکچین ایران دانشگاه شریف اتریوم

کنترل و پاداش؛ دو مزیت اصلی بلاکچین – قسمت اول

مترجم: امیرحسین خدادادی

 

یکی از مزایای بنیادی فناوری بلاکچین، ارائه جایگزین در مواردی است که کاربران می‌توانند دارایی‌های خود و تولید درآمد در همه­ زمینه‌های تلاش خود را کنترل کنند.

در سراسر اکوسیستم‌های فناوری، در هر نقطه‌ای که بلاکچین پیاده‌سازی شده است، فرصت‌هایی را برای عناصر داخلی برای نظارت شخصی و تولید درآمد به صورت خودکار ایجاد کرده است. این ویژگی‌های اساسی تاکنون نقش مهمی در سطح پذیرش فناوری ایفا کرده­اند.

بلاکچین یک فناوری طرفدار کاربر است

محصولات متعددی برای صنایع ارائه خواهند شد و به کاربران اجازه می‌دهد از مزایای ذکر شده در بالا بهره مند شوند. این موارد، شواهدی غیر قابل انکار برای این واقعیت­ هستند که بلاکچین، فناوری کاربر محوری است که در حال تغییر نحوه انجام کارها است.

از روزهای اول ظهور فناوری بلاکچین و نخستین نمود آن که بیتکوین بود، مزایای مختلفی در سطح جهانی به دست آمده است. انتقال داده­ها و معاملات با استفاده از بلاکچین، کاربران را از وابستگی به بانک‌ها و واسطه­ها رهایی می‌دهد و این امر آنها را قادر می‌سازد تا کنترل فرایندهای خود را افزایش دهند. از دیگر ویژگی­­ها حفظ حریم خصوصی و دریافت مزایای کامل بدون هزینه‌های غیر ضروری را نیز می­توان نام برد. در حال حاضر، جامعه در حال تحقق بخشیدن به پایداری فناوری بلاکچین می­باشد.

برخی از مزایای کاربران نوظهور

در این عصر فناوری­های هوشمند، جمع‌آوری داده­ها و انتقال آن به جنبه مهمی از زندگی روزمره­ ما تبدیل شده است. پیش‌بینی آب‌وهوا، تراکم ترافیک، نقشه­های منطقه­ای، ابزارهای ناوبری و غیره همه داده­های ارزشمند هستند که می‌توانند از طریق وسایل ارتباط از راه دور مانند تلفن­های همراه یا سایر ابزارهای الکترونیکی قابل دسترسی باشند. این داده­ها معمولا از وسایل کاربران و اغلب بدون آگاهی آنان و از طریق نقاط مرکزی در قالب مشترکین تلفن همراه توزیع می­شوند.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *