چرا فناوری بلاک‌چین برای مقابله با حملات DDoS بسیار ایده‌آل است؟

مترجم: مریم معصومی راد

 

نوآوری‌های‌ فناورانه با کمک فناوری بلاک‌چین به طور مداوم در حال ظهورند. از کاربرد این فناوری در املاک و مستغلات تا خدمات داده، موارد کاربرد بسیار خوبی برای نشان دادن نقش بلاک‌چین در تغییر شکل اطلاعات دیجیتال هستند.

به گزارش Inc.com یکی از مواردی که اخیراً با استفاده از فناوری بلاک‌چین پیاده‌سازی شده است، تلاش برای پایان بخشیدن به حملات DDoS (Distributed Denial of Service) است. در این حملات سعی می‌شود با استفاده از درخواست‌های بسیار، یک وبسایت برای کاربرانش غیر قابل استفاده شده و از دسترس خارج شود.

سیستم‌های فعلی به منظور جذب حجم بالای اطلاعات spam که ممکن است به حملات DDoS منجر شوند، از سرورهای متمرکز استفاده می‌کنند. با این وجود، با توجه به ماهیت حملات DDoS، پهنای باند موردنیاز برای پردازش این میزان داده تقریباً غیرممکن است.

یک پلتفرم غیرمتمرکز به کاربران این امکان را می‌دهد تا پهنای باند خود را اجاره دهند و به این ترتیب امکان پردازش حجم بیشتری از داده برای سایر اعضا فراهم خواهد شد که امکان موفقیت حملات DDoS را تا درصد بسیار زیادی کاهش خواهد داد.

پلتفرم‌ غیرمتمرکز سیستمی را فراهم می‌کند که در آن پهنای باند نسبت به مدل‌های متمرکز و مبتنی بر یک سرور با پهنای باند محدود، قابلیت دسترسی و استفاده‌ی بیشتری دارد.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *