پیامدهای باج افزار WannaCry: اینترنت اشیاء کنسرسیوم امنیت بلاک‌چین را به دست می گیرد

مترجم: فربد بهنامی نیا

 

یک دانشگاه انگلیسی همراه با یکی از موسسات فناوری هند برای بررسی حفاظت بلاک‌چین در برابر حملات سایبری آینده مانند WannaCry  همکاری‌ای را آغاز کرده است.

دانشگاه City University London  و موسسه‌ی فناوریIndian Institute of Technology Kharagpur  طبق کنسرسیومی که به طور خاص در تجهیز کردن نهادهای مراقبت‌های بهداشتی و قطعات اینترنت اشیاء در برابر اثرات جرایم اینترنتی بین‌المللی تمرکز دارد، همکاری خواهد داشت.

در اوایل سال جاری میلادی و پس از آن که هکرها راه نفوذ به سیستم عامل‌های شبکه‌ی ملی انگلیس را کشف کردند، سرویس بهداشت ملی انگلیس قربانی اصلی WannaCry  شد.

به نقل از منابع خبری محلی، موتوکریشنان راجاراجان (Muttukrishnan Rajarajan)، استاد مهندسی شبکه‌ی دانشگاه City University درباره‌ی اینترنت کسب و کار (Internet of Business) می‌گوید: «کنسرسیوم ما در حال بررسی استفاده از یک معماری بلاک‌چین با حفظ حریم خصوصی برای برنامه‌های اینترنت اشیاء است تا با استفاده از Attribute-Based Encryption (ABE)، امنیت دستگاه‌ها افزایش یابد.»

تحقیق در مورد قابلیت‌های WannaCry در سطح بین‌المللی باعث شک و تردید بیش‌تر در توانایی برخی از کشورها، از جمله هند، در مورد مقاومت در برابر سرایت آن شده است.

کشورهای دیگر نیز خدمات درمانی مبتنی بر بلاک‌چین را برای مدت زمانی کوتاه مورد آزمایش قرار داده‌اند. از جمله استونی که سعی کرده تا با انتقال سوابق پزشکی بر بستر بلاک‌چین،همزمان انعطاف پذیری و امنیت سیستم‌های سلامت را بهبود بخشد.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *