پلتفرم MyBit در چند قدمی کسب درآمد میلیاردی در اینترنت اشیا

مترجم: فربد بهنامی نیا

 

مای بیت  (MyBit)، پلتفرمی از بلاک‌چین اتریوم که سرمایه گذاران را با پروژه‌های آینده دار و کارآمد، از جمله انرژی پاک و اینترنت اشیا (IOT) مرتبط می‌کند، تنها دو هفته است که از بسته شدن فروش توکن‌هایش گذشته است. این ICO که از 17 ژوئیه 2017 آغاز شده، برای سرمایه گذاران و نمایندگان ارزهای رمزنگاری‌شده تا تاریخ 15 اوت 2017  باز بود.

سیستم شبکه‌ی غیرمتمرکز ارائه شده توسط MyBit شامل بسیاری از زیرشبکه  (microgrid) ها است که از آن جمله می‌توان به سیستم‌های انرژی کوچک و گسسته با منابع انرژی توزیع‌شده و بارهایی با قابلیت انجام کارهای مستقل از شبکه‌های مرکزی اشاره کرد. علاوه بر خودکفا بودن، این زیرشبکه‌ها می‌توانند انرژی اضافی را به شبکه ‌ی مرکزی یا بازار انرژی باز برگردانند. با این حال، راه‌اندازی زیرشبکه در حال حاضر به دلیل افزایش هزینه‌های آغازین بسیار سخت است؛ چالشی که MyBit در تلاش است با برقراری ارتباط با علاقه‌مندان اجرای پروژه‌های خورشیدی و ترغیب سرمایه گذاران به تامین مالی این پروژه، آن را حل کند. قراردادهای هوشمند فرایند سرمایه گذاری مشخصی را مدیریت می‌‎کنند و تمام سرمایه گذاری‌های انجام‌شده روی این پلتفرم به خود سخت افزار تخصیص داده می‌شود.

بازارهای آتی شامل طیف گسترده‌ای از تحولات هستند و IOT در حال حاضر یکی از مهم‌ترین آنها است. به محض این که ماشین‌ قابلیت سودآوری اقتصادی خود را از دست می‌دهد، دستگاه‌های IOT به سرعت و با استفاده از قابلیت‌های سنسورهای داخلی و ریزپردازنده‌های خود برای ضبط داده‌ها، برقراری ارتباط و اندازه گیری و کنترل استفاده شروع به تولید درآمد می کنند. به این ترتیب، MyBit  به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا با حمایت سرمایه گذاران فردی و سازمانی، با تکنولوژی جدید سازگار شوند. این سرمایه گذاران در MyBit پول خود را در این دستگاه‌های مولد درآمد سرمایه گذاری می‌کنند و بازگشت سرمایه‌ی خود را دریافت می‌کنند.

دیدگاه MyBit این است که به جای آن که مالکیت ماشین‌آلات و جریان درآمد حاصل از آنها را به کنترل مؤسسات تامین مالی متمرکز بسپارد،  مالکیت آنها را به عموم واگذار کند. این پلتفرم برای هواپیماهای بدون سرنشین، ماشین‌های خودران (self-driving cars)، خانه‌های هوشمند، ماشین‌های مستقل (autonomous machinery)، چاپگرهای 3D  و غیره قابل استفاده است.

منبع: the-blockchain

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *