پرسش‌هایی درباره بلاک‌چین و ارزهای رمزنگاری شده – قسمت سوم

مترجم: احمدرضا سازگارنژاد

اگرچه صدها مقاله درباره این موضوع نوشته شده و بحث و گفت و گوهای بسیاری انجام شده است، آیا کسی می‌تواند ادعا کند که همه چیز را درباره ی بلاک‌چین، بیت‌کوین وسایر ارزهای رمزنگاری شده فهمیده است؟ در این مجموعه به برخی از پرسش‌هایی می‌پردازیم که ممکن است برای شما نیز مطرح باشد:

سوال : این فناوری‌ها (بلاک‌چین) چگونه می‌توانند قانون گذاری شوند؟

پاسخ : یک راه بالقوه برای قانونگذاری این فناوری‌ها استفاده از یک استاندارد ثابت بلاک‌چینی است که شرکت‌ها خود را براساس آن تطبیق دهند. برای مثال، برای ساختن یک ابرساختار پرداختی براساس بلاک‌چین، می‌تواند چک لیستی وجود داشته باشد تا ابتدا شرکت آن را پر کند و سپس عملیات را انجام دهد.

در حال حاضر، شرکت‌های بلاک‌چینی خود قراردادهای هوشمند مورد نظرشان را طراحی می‌کنند، ولی کدهای تمام آنها بررسی نشده است. اگر یک کد مجاز بررسی شده باشد، این موضوع می‌تواند باعث کاهش حوادث ناشی از آسیب پذیری احتمالی کد باشد.

راه دیگر می‌تواند برای ICOها و صرافی‌ها باشد تا شناخت مشتری (KYC) را بررسی کنند که از فعالیت‌های ناخواسته در شبکه جلوگیری می‌کند.

سوال : چگونه امروز کسی می‌تواند از طریق ارزهای رمزنگاری شده عملیات پرداخت را انجام دهد؟

پاسخ : بسیاری از وبسایت‌ها و سرویس‌ها در سراسر جهان امروزه بیت‌کوین را قبول می‌کنند و تلاشی نیز در جریان است تا پرداخت از طریق بیت‌کوین را روی بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی نیز فعال کند. توکن‌هایی مثل اتریوم و اپلیکیشن‌های معروف تمرکز زدایی شده می‌توانند از طریق کیف پول‌های اختصاصی مبادلات خود را آسان سازند. به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک، ما ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان راهی برای پرداخت در سراسر خرده فروشی‌ها، بانک‌ها و ارائه دهندگان سرویس‌های متفاوت آنلاین خواهیم داشت. به عنوان مثال، در و ژاپن، پرداخت با بیت‌کوین به عنوان یک روش پرداخت قانونی در سراسر کشور پذیرفته شده است.

سوال : استفاده از کیف پول‌های مبتنی بر ارزهای رمزنگاری شده چگونه برای بانک‌هایی با حساب‌های سنتی امکان‌پذیر خواهد شد؟

پاسخ : در حال حاضر، با یک کیف پول ارزهای رمزنگاری شده، به انجام هیچ کدام از مراحل باز کردن یک حساب بانکی جدید نیازی نخواهید داشت. با این وجود، در حال حاضر جذابیتی برای ذخیره کردن ارزهای رمزنگاری شده وجود ندارد زیرا کاربران نمی‌توانند با کیف پول‌های خود در شرایط آفلاین نیز خرید کنند و این کار فعلا توسط کارت های بانکی سنتی صورت می‌پذیرد.

سوال : آیا یک کیف پول بیت‌کوین امن‌تر از یک حساب در یک بانک است؟

پاسخ : بیت‌کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده به مردم این آزادی را می‌دهند تا بانک‌های خود باشند و حساب خود را نگهداری کنند. با این وجود، چنین آزادی‌ای مسئولیت خاص خود را خواهد داشت و کاربران باید امنیت حساب خود را خود حفظ کنند.

به طور معمول، کاربران بیت‌کوین و اتریوم به یک نفر سوم برای حفاظت از کوین‌های خود رجوع می‌کنند. اگر یک کیف پول به خوبی ساخته نشده باشد، خطاها به راحتی معلوم می‌شوند. از سوی دیگر، یک حساب مرکزی در یک بانک سنتی خیلی کمتر امن خواهد بود، چون ادمین سیستم یا هر کسی در بانک می‌تواند اطلاعات کاربران و میزان پول آنها را بر اساس میل خود تغییر دهد. در حالی که این ارگان‌ها سالیانه میلیاردها دلار روی امینت سایبری هزینه می‌کنند، هک شدن و کلاه برداری‌های درونی همواره اتفاق می‌افتد.

در این زمان، فضای ارزهای رمزنگاری شده هنوز در مراحل ابتدایی است و فناوری امنیتی کیف پول‌ها همچنان در حال پیشرفت است. با این حال پیش‌بینی می‌شود طی چند سال آینده، کیف پول‌های ارزهای رمزنگاری شده بسیار امن‌تر از سیستم سنتی بانکی مرکزی خواهد کرد.

منبع: forbes

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *