هزار دانشگاه : برنامه‌ی جاه طلبانه‌ی IBM برای پر کردن موقعیت‌های شغلی خالی بلاک‌چین

مترجم: احمدرضا سازگارنژاد

صنعت بلاک‌چین درگیر مشکلاتی در زمینه‌ی نیروی انسانی است : به بیان ساده ، موقیعت‌های شغلی زیادی وجود دارد ولی تعداد متخصصان بلاک‌چین بسیار کم است.

حالا برای برآورده کردن این نیاز که سریعاً در حال رشد است، IBM با Baruch College, Fordham University, University of Arkansas, University at Buffalo and the University of British Columbia همکاری مشترکی را آغاز کرده است تا با کمک مالی به این دانشگاه‌ها برنامه‌های درسی ای را برای بلاک‌چین برنامه‌ریزی کنند.

علاوه بر این، منابع بلاک‌چینی جدیدی را به IBM Academic Initiative اضافه کرده است تا انگیزه‌ای برای سرازیر شدن منابع مالی به بیش از 1000 دانشگاه ایجاد کند.

با وجود ماهیت منحصر به فرد حرکت جدید IBM، این آخرین حرکت از مجموعه اقداماتی است که برای تربیت متخصصان در حوزه‌ی بلاک‌چین در سراسر دنیا طراحی شده است.

ماری ویک (Marie Wieck)، مدیر بخش بلاک‌چین IBM ، نتایج حاصل از آزاد سازی نسخه‌ی بتای برنامه را این گونه توضیح داد: «ما بازخورد های بسیار بسیار مثبتی دریافت کردیم.»

ویک همچنین درباره‌ی جزئیات تأثیر مثبت این برنامه‌ها بر تقویت فناوری IBM توضیح داد.

اول این که پلتفرم بلاک‌چین IBM، فناوری دفترکل توزیع شده‌ی اختصاصی این شرکت، بخشی از برنامه‌ی درسی دانشگاه‌ها را ترتیب می‌دهد و در دسترس دانشجویان خواهد بود.

به علاوه، دانشگاه‌هایی که در این برنامه شرکت کنند، امکان شش ماه دسترسی به IBM Cloud و استفاده از IBM Blockchain cloud sandbox را خواهند داشت.

و به این ترتیب میزان توانایی‌های این فارغ التحصیلان مشخص خواهد شد.

این خبر در همان روزی منتشر شد که IBM ، پلتفرم بلاک‌چین خود را راه اندازی کرد؛ یک کنسرسیوم زنجیره‌ی تامین مواد غذایی با والمارت و دیگر شرکت‌های بزرگ در این حوزه. همین طوراین شرکت نخستین شتا‌ب‌دهنده‌ را که در استارتاپ‌های حوزه‌ی Hyperledger Fabric سرمایه‌گزاری می‌کند، تأسیس کرده است.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *