مقایسه‌ی اتریوم و اتریوم کلاسیک – قسمت چهارم: Soft Fork چیست؟

مترجم: احمد رجعتی

 

برای به روز رسانی زنجیره‌ها دو راه وجود دارد:

  • Soft Fork
  • Hard Fork

یک Fork مانند به روز رسانی یک نرم افزار است که قابلیت همسازی با قبل (backward compatible) را دارد. معنی آن چیست؟ فرض کنید شما  MS Excel 2005 را بر روی لپ تاپ خود نصب کرده اید و می‌خواهید یک فایل که در MS Excel 2015 ساخته شده است را باز کنید. خو‌ب شما می‌توانید این کار را انجام دهید زیرا MS Excel 2015 قابلیت همسازی با قبل را دارد.

با این حال، تفاوت‌هایی وجود دارد. تمام به روز رسانی‌هایی که می‌توانید در نسخه‌ی جدیدتر استفاده کنید، در نسخه‌ی قدیمی‌تر قابل مشاهده نخواهد بود. فرض کنید که یک ویژگی وجود دارد که اجازه می‌دهد GIFها را در صفحه‌ی گسترده‌ی نسخه 2015 قرار دهید، این GIFها را در نسخه‌ی 2005 مشاهده نخواهید کرد.این همان چیزی است که اتریوم با بلاک‌چین خود انجام داده است.

 در یک Soft Fork ، انتخاب به روز رسانی و یا عدم به روز رسانی در اختیار کاربر است، اما با این حال کاربران به روزرسانی شده و کاربران به روزرسانی نشده هنوز می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. بنابراین ایده‌ای که شکل گرفت این بود که کل اتری را که توسط هکر به سرقت رفته بود، قفل کنند. این کار با نادیده گرفتن و جداسازی تمامی بلوک‌هایی انجام می‌شد که حاوی معاملاتی بود که به هکر اجازه می‌داد اتر به سرقت رفته‌ی خود را جا به جا کند.

طرح بزرگی به نظر  می‌رسید و اکثریت جامعه‌ی اتریوم در جریان آن بودند، اما پس از آن مشکلی آشکار شد، مشکلی که وضعیت بحرانی دیگری را برای جامعه‌ی اتریوم به ارمغان آورد. اجرای Soft Fork باعث بروز حملات Dos می‌شود.

منبع: blockgeeks

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *