مشاوران گمرک و گشت مرزی آمریکا در حال شکل‌دادن تحقیقاتی بر روی بلاک‌چین هستند دانشگاه شریف بلاک چین آزمایشگاه بلاکچین ایران ارز رمزنگاری شده.jpg

مشاوران گمرک و گشت مرزی آمریکا در حال شکل‌دادن تحقیقاتی بر روی بلاک‌چین هستند

مترجم: فربد بهنامی نیا

اسناد عمومی نشان می‌دهد که یک کمیته مشورتی برای گشت مرزی و گمرک (CBP) ایالات متحده به دنبال تحقیق در مورد استفاده از بلاک‌چین در جهت وظایف و توافقات تجاری آژانس است.

گزارش خلاصه‌ای که به‌تازگی منتشر شد، جزئیات بیشتری را مربوط به این گروه ارائه می‌دهد که در ماه سپتامبر توسط کمیته مشورتی عملیات گمرک تجاری (COAC) تشکیل شده است. وب‌سایت CBP، به نمایندگان وزارت خزانه‌داری ایالات متحده و وزارت امنیت داخلی درمورد عملیات تجاری CBP توصیه‌هایی ارائه می‌کند.

اگر چه این گروه کاری به طور کلی بر فناوری‌های در حال ظهور متمرکز شده است، این گزارش نشان می‌دهد که تمرکز اصلی تحقیقات فعلی بر روی بلاک‌چین است.

تا کنون، هیئت مشاوره تعدادی از موارد استفاده ممکن را برای فناوری شناسایی کرده است: «این گروه به 14 مورد کاربردی استفاده دست یافته است و ایده‌هایی مانند دریافت و پیگیری گواهی سازمان‌های دولتی، پروانه‌ها، گواهینامه مبدا و صلاحیت کالا در توافقنامه تجارت آزاد، carnets و رهگیری فرایند است.»

این مقاله نشان می‌دهد که گروه در حال حاضر به موارد کاربرد توجه دارد و تعیین می‌کند که چگونه ممکن است این موارد با استفاده از فناوری بلاک‌چین پیاده و به کار گرفته شوند.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا کارهای گروه مشورتی CBP به برنامه‌های کاربردی ملموس در آژانس منجر خواهد شد یا خیر. فعالیت اخیر در تعدادی از ادارات ایالات متحده به موضع‌گیری فعالانه برخی از مقامات اشاره می‌کند، بنابراین هنوز باید دید که آیا CBP از بلاک‌چین اقدام خواهد کرد یا خیر و چگونه این اقدام را انجام خواهد داد.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *