عرضه اولیه‌ی سکه (ICO) چیست؟ – قسمت دوم

مترجم: احمد رجعتی

 


اتریوم- ماشین تأمین مالی جمعی ICO

یکی از ساده‌ترین روش‌های استفاده از سیستم قرارداد هوشمند اتریوم ایجاد یک توکن ساده است که می‌تواند به جای اتر، بر روی بلاک‌چین اتریوم معاوضه شود. این نوع قرارداد با ERC # 20 استاندارد شده است. این موضوع، اتریوم را میزبان طیف گسترده‌ای از ICOها ساخته است به طوری که با خیال راحت می‌توانید بگویید که اتریوم برگ برنده خود را در قالب یک پلتفرم توزیع شده برای جذب و افزایش سرمایه پیدا کرده است.

برجسته ترین تأیید برای پتانسیل قراردادهای هوشمند اتریوم، DAO بوده است. شرکت سرمایه گذاری توزیع شده از طریق اتر به ارزش 100 میلیون دلار تأمین مالی شد. سرمایه گذاران در اتر، توکن‌های Dao که قیمت بازار خودشان را داشتند، دریافت کردند و به دارنده اجازه‌ی شرکت در مدیریت DAO را داده شد اما مدتی بعد هک شد و DAO  ورشکست شد.

مفهوم پروژه‌های تأمین مالی با توکنی از اتریوم، تبدیل به یک طرح جدید برای نسل جدید پروژه‌های تامین مالی شده است. اگر قبلا سعی کرده باشید، می‌دانید که سرمایه گذاری در توکن‌های برتر اتریوم بسیار آسان است: اتریوم را انتقال می‌دهید، قرارداد را در کیف پول خود قرار می‌دهید، توکن در حساب شما ظاهر می‌شود و در صورت تمایل می‌توانید آنها را انتقال دهید.

مثال‌هایی از ICOهای موفق عبارتند از:

  • Augur
  • Melonport
  • Golem
  • ICONOMI
  • Singular DTV
  • First Blood
  • Digix DAO.

هر ماه ICOهای زیادی وجود دارد که راه‌های جدید و خلاقانه ای را برای اتصال برنامه به توکن و استفاده از قراردادهای هوشمند برای افزودن ویژگی‌های بیشتر به این توکن‌ها کشف می‌کنند.

پتانسیل این روند بسیار زیاد است. ICO افراد و شرکت‌ها را قادر می‌سازد به راحتی توکن‌های تجاری قابل فروش را برای جذب سرمایه منتشر کنند. این موضوع می‌تواند برای بازسازی کامل سیستم مالی سهام، اوراق بهادار و غیره مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع نه تنها پول، بلکه ایجاد سهام و تجارت را نیز غیرمتمرکز می‌کند.

اگر می‌خواهید بازار سرمایه‌ی اتریوم را ارزیابی کنید، نباید فقط به حجم بازار اتر توجه کنید، بلکه باید ارزش توکن را هم به حجم بازار اتریوم اضافه کنید و  درنظر بگیرید.

منبع: blockgeeks

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *