صنعت موسیقی زنده به دنبال استفاده از ارز رمزنگاری خود است خرید و فروش بیتکوین بلاکچین دانشگاه شریف

صنعت موسیقی زنده به دنبال استفاده از ارز رمزنگاری خود – قسمت اول

مترجم: آنیتا همتی

شکسپیر می‌گوید: «اگر موسیقی غذای عشق است، آن را بنوازید» اما آیا یک موسیقی‌دان می‌‌تواند تنها با غذای عشق زندگی کند؟

وایبریت (Viberate)، یک پایگاه داده آنلاین از نوازندگان، در تلاش است تا نوازندگان را با برگزارکنندگان رویدادها مرتبط کند تا یک پلتفرم پرداخت جدید ایجاد شود. در این راه  تمرکزاصلی بر روی صنعتِ موسیقیِ زنده است. در حال حاضر سرویسی وجود دارد که به کاربران امتیازِ Vibe، پاداش می‌دهد. آنها قصد دارند این امتیازات را به یک ارز دیجیتال تبدیل کنند – توکن‌های Vibeای که می‌‌تواند هم در پلتفرم Viberate استفاده شود، هم برای فعالیت‌های مرتبط با موسیقی با قراردادهای هوشمند پیوند خورده است.

ما از واسجا وبر (Vasja Veber)، مدیرعامل و موسس Viberate در مورد این که چرا حتی پس از موفقیت در جمع آوری بودجه، مسیر ICO را انتخاب کرده‌اند، سوال پرسیدیم.

او پاسخ داد: «سرمایه گذاران فرشته (Angel Investors) از توسعه سرویس اولیه Viberate.com حمایت کردند، که در حال حاضر به عنوان نوعی از IMDb برای موسیقی زنده عمل می‌کند. ارتقاء این بازار به بازاری تمام عیار، شامل مشخصات همه سهامداران صنعت موسیقی، نیاز به پول بیشتری دارد.»

او افزود: «علاوه بر نوازندگان، ما به زودی پروفایل‌هایی برای مکان‌های موسیقی، برگزارکنندگان رویدادها، آژانس‌های رزرو و حتی میلیون‌ها رویداد اضافه خواهیم کرد. در ابتدا باید تمام ویژگی‌های برنامه ریزی شده را اجرا کنیم و سپس آن را در سطح جهانی در بازارعرضه کنیم . درست است که چنین کمپین‌های بازاریابی بسیار هزینه‌بر می‌باشند اما در نهایت این تنها راهی تامین نقدینگی قابل توجه بازار است.»

آیا بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده می‌‌توانند ارزش موسیقی را افزایش دهند؟

برای Viberate، عرضه اولیه سکه (ICO) جالب به نظر می‌رسد ، در حالی که بسیاری تلاش می‌کنند تا در حوزه‌ ضبط موسیقی خدماتی بیشتری ارائه دهند و این کار را هم به خوبی انجام می‌دهند، بخش موسیقی زنده تا به امروز نادیده گرفته شده است. Viberate قصد دارد این جریان را تغییر دهد.

اخیرا واسجا وبر در این مورد نوشت: «ما علاقه مندیم که برای نوازندگان فرصتی ایجاد کنیم تا در ازای موسیقی خود ارز دیجیتال دریافت کنند. می‌خواهیم آنچه را که Airbnb برای گردشگری انجام داد، برای موسیقی انجام دهیم.»

از وبر پرسیدیم چگونه بلاکچین و ارز رمزنگاری شده، ارزش محصول موجود را می‌افزاید و چگونه عرضه اولیه سکه Viberate با دیگران متفاوت است.

او به ما گفت: «به تازگی، سوالات زیادی در مورد cap تعیین شده‌ ما با مبلغ 12 میلیون دلار ، مطرح شده است. مردم فکر می‌کنند که این مقدار کم است، اما ما مخالف هستیم. با احترام به دیگر ICO ها، ما فکر می‌کنیم که ارزیابی‌ها و capها باید واقع بینانه باشد. ایده‌های بی‌شماری وجود دارد که باعث افزایش سرسام‌آور پول می‌شود اما ما معتقدیم این کار برای صنعت مناسب نیست. به همین دلیل پس از راه اندازی سرویس فعلی برای آماده سازی ICO خود شروع به کار کردیم، زیرا می‌خواهیم مردم در پیشرفت چیزی که در حال حاضر وجود دارد و دارای کاربراست، مشارکت کنند.»

او ادامه می‌دهد که استفاده از یک ارز رمزنگاری شده با یک تیر چند نشان می‌زند. آنها می‌‌توانند خدمات خود را به موسیقی‌دان‌ها ارائه دهند، یک سیستم پرداخت جهانی برای دنیای موسیقی ایجاد کنند که می‌‌تواند در سراسر جهان استفاده شود و حتی موسیقی را  نیز ذخیره کند. قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم، توسط واسجا به عنوان «راه ایده آل» توصیف شد.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *