صنعت موسیقی زنده به دنبال استفاده از ارز رمزنگاری خود است خرید و فروش بیتکوین بلاکچین دانشگاه شریف

صنعت موسیقی زنده به دنبال استفاده از ارز رمزنگاری خود – قسمت دوم

مترجم: آنیتا همتی


تمرکز بر روی موسیقی زنده دلیل دارد

موسیقی زنده ممکن است در نگاه اول یک انتخاب عجیب و غریب باشد، اما برای Viberate بسیار پر معنی است.

با توجه به گفته‌های وبر: «موسیقی زنده در واقع منبع اصلی درآمد نوازندگان امروزه است. در واقع می‌توانیم بگوییم که نوازندگان حرفه ای اکثر درآمد خود را با پول اجرا کسب می‌کنند و فقط مقدار کمی از حق تالیف ودیگر درآمدهای ضبط موسیقی بدست می‌آورند. ما به بخش موسیقی ضبط شده علاقه مند نیستیم. شانس کافی برای آن وجود ندارد ودر حال حاضر رقابت‌های زیادی در زمینه بلاکچین برای مواجهه با مشکلات این بخش وجود دارد.»

Viberate با ارائه یک پلتفرم به موسیقی‌دان‌ها کمک می‌کند. در این پلتفرم نوازندگان با توجه به محبوبیت رسانه‌های اجتماعی خود رتبه بندی و از نظر ژانرها و کشورها گروه‌بندی می‌شوند. با استفاده از این پلتفرم، علاوه بر اینکه هنرمندان می‌توانند به اهداف مورد نظر خود دست یابند قادر به رزرو و کسب درآمد از استعداد خود  نیز خواهند بود.

آیا صنعت موسیقی آماده‌ ارز رمزنگاری شده به طور عملی است؟

ارز رمزنگاری شده قطعا در دو یا سه سال گذشته محبوب بوده است، اما  هنوز در جهان ، پذیرش بیتکوین و دیگر ارزها کم است.

آیا یک ارزرمزنگاری می‌‌تواند وارد یک چالش شده و در جهان موسیقی به برتری برسد؟ آیا نوازندگان آماده‌ استفاده از ارزهای دیجیتال هستند؟

وبر خوش‌بین است، اما همچنین یک واقع گراست بنابراین این گونه پاسخ می‌دهد: «ما انتظار نداریم که آدم‌های بزرگی به سرعت وارد این مسیر شوند. هرچند آنها هرگز گروهِ هدفِ ما نبودند . انتظار نداریم جاستین بیبر یا کلدپلی آماده دریافت بیتکوین یا Vibes در ازای خدمات خود باشند. گروهِ هدفِ اصلی ِما همواره سرخورده شده‌اند. موسیقی‌دان‌های محلی، گروه‌های گاراژیِ کمتر شناخته شده که نیاز به یک مکان برای ارائه عملکرد خود  به باشگاه ها دارند. آنها معمولا جوانتر و بسیار علاقه مند به ارز رمزنگاری هستند. آنها سفیران واقعی ما هستند وتعداد بسیاری از این افراد وجود دارد. ما تخمین می‌زنیم که حدود 80 درصد از همه نوازندگان در جهان گمنام هستند، به این معنی که آنها نماینده‌ای برای معرفی خود ندارند. اکنون ما می‌خواهیم نماینده آنها باشیم ، به آنها ابزارهای مورد نیاز برای تبدیل شدن به هنرمندان موفق را ارائه دهیم و با انجام کارهایی که دوست دارند به آنها زندگی ببخشیم.»

علاوه بر این که Viberate یک سرویس مبادله سریع را برای نوازندگان ارائه می‌دهد تا بتوانند خرده‌های دیجیتال خود را به پول نقد تبدیل کنند، قصد دارد انگیزه لازم برای استفاده از Vibe به عنوان یک ارز انتخابی در صنعت موسیقی را فراهم کند.

وبر در مورد ایجاد جریان اصلی Vibe می‌گوید: «ما می‌توانیم آن را به ارز تبدیل کنیم و پس از آن، زمانی که اولین ستاره بزرگ، وارد این کارشده ، با آن ارتباط برقرار کند و هزینه‌هایش از طریق  Vibes پرداخت شود، جهان را تغییر خواهیم داد.»

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *