شرکت Stratumn با مشارکت با Deloitte در حال تست و امتحان کردن بستر بلاک‌چین با ۱۴ شرکت بیمه اروپایی هستند

مترجم: فربد بهنامی نیا

استارتاپ بلاک‌چینی Stratumn تکمیل یک آزمایش اثبات مفهوم (proof-of-concept) برای بلاک‌چین شامل ۱۴ شرکت بیمه را منتشر کرده است.

این آزمایش و مطالعه توسط فدراسیون بیمه‌گران فرانسوی رهبری شد و براساس یک بیانیه مطبوعاتی، از سوی شرکت «چهارگانه بزرگ» Deloitte تأیید شده است.

همان طور که گفته شد این ابتکار و ایده برای ارزیابی پتانسیل بلاک‌چین در راستای بهبود اعلان اطلاع رسانی‌های بیمه مطابق با قوانین جدید فرانسوی تحت نام Hamon Law شکل گرفت. این قوانین ایجاب می‌کند که مصرف‌کنندگان می‌توانند پس از سال اول، تحت شرایطی بیمه‌گران را ظرف 30 روز در هر زمان تغییر دهند.

سیستم همچنین برای رسیدگی به داده‌های کاربران و مشتریان تحت عناوین مشخص شده توسط مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی اتحادیه اروپا (GDPR) طراحی شده است، که تا سال آینده به اجرا در می‌آید.

ریچارد کائتانو (ichard Caetano)، از بنیان‌گذاران و مدیر عامل شرکت Stratumn گفت که آزمایش proof-of-concept نشانه «ابتکار بلاک‌چین در بخشی گسترده» است و افزود: «ما قویا بر این باوریم که این فناوری همراه با تکنیک‌های رمزنگاری پیشرفته می‌تواند به ساده‌سازی فرایندهای بین سازمانی کمک کند تا تمام طرفین درگیر بهره‌مند شوند.»

تلاش Stratumn این‌گونه به چشم می‌آید که همه شرکت‌های صنعت بیمه شروع به آزمایش بلاک‌چین برای دستیابی به بازده جدید کرده‌اند.

در طی هفته جاری، Allianz یک نمونه اولیه بلاک‌چین را که بر روی سیاست‌های بیمه زندانیان متمرکز شده بود، منتشر کرد. در حالی که در ماه سپتامبر غول حمل‌و‌نقل Maersk، مایکروسافت و شرکت حسابداری EY به طور مشترک نشان دادند که قصد دارند فناوری بلاک‌چین را در زمینه بیمه دریایی استفاده کنند.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *