شرکت Oracle با استفاده از Hyperledger Fabric دیوانه‌وار به سمت بلاک‌چین پیش می‌تازد

مترجم: احمدرضا سازگارنژاد

شرکت Oracle کنفرانس سالیانه‌ی خود به نام Oracle Openworld را با یک سورپرایز آغاز کرد، ارائه‌ی خدمات جدید بلاک‌چینی. این غول خدمات SaaS به SAP پیوست تا در cloud خدمات بلاک‌چین رقابت کند. خدمت cloud جدید بلاک‌چینی آنها برای آن دسته از مشتریان سازمانی ارائه شده که می‌خواهند در سطح مدیریتی در بلاک‌چین وارد شوند.

آمیت زاوری (Amit Zavery)، معاون مدیرعامل Oracle Cloud گفت: «در حال حاضر تعداد زیادی محصولات آماده در حوزه‌ی بلاک‌چین برای شرکت وجود ندارد و تا کنون یک سرویس بلاک‌چین توزیع شده، امن و end-to-end وجود نداشته است.»

آقای زاوری اظهار داشت که استفاده از بلاک‌چین می‌تواند نحوه انجام تجارت را  به صورت بنیادی تغییر دهد و تراکنش‌های تجاری میان کسب‌وکارها (Business-to-Business)را امن‌تر، شفاف‌تر و کارآمدتر کند.

شرکت Oracle با همکاری شرکت IBM ساختن سرویس cloud بلاک‌چین خود را بر پایه‌ی پروژه‌ی Heyperledger Fabric آغاز کرده است. اوراکل پیش از این نیز در آگوست اعلام کرده بود که سرویس cloud آنها بر پایه‌ی Heyperledger متن باز ساخته خواهد شد.

این غول نرم افزاری بر این باور است که آنها می‌توانند ارزش افزوده‌ای برای شرکت‌ها ارائه کنند و با ارائه‌ی راهکارهایی به شرکت‌های علاقمند به فناوری بلاک‌چین کمک کنند.

شرکت Oracle مدتی است در زمینه‌ی بلاک‌چین به فعالیت می‌پردازد و یک ثبت اختراع نیز  در سپتامبر 2016 در حوزه‌ی سیستم‌های مبتنی بر بلاک‌چین در راستای بهبود کیفیت فرآیندهای داخلی خود به ثبت رسانده است.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *